Monitörde "HDMI 1 no signal" yazıyor

mooncw

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün yeni gelen Windows 11 kurulu sistemin BIOS ayarlarında Secure Boot açtıktan sonra monitöre görüntü gelmemeye başladı. Kabloları yeni 3-4 kez tak çıkart yaptım iyi takılı olduklarından da eminim ama monitöre asla görüntü gelmedi. Sadece "HDMI 1 no signal" yazıyor ne yapabilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eger GPU'un eski ve UEFI destegi yoksa Secure Boot'u kapattiginda CSM destegi olmadigi icin goruntu alinamiyor, BIOS sifirlamak pek cozmuyor bu durumu ama yine de deneyebilirsin.
Uefi desteği var ama ben secure bootu kapatmadım açtım.

Anakart üzerinde küçük yuvarlak pil var netten bakıp yapabilirsin basit bir işlem onu çıkartıp 15 saniye bekledikten sonra bios ayarları fabrika ayarlarına dönmesi gerek.
Deneyeceğim şimdi hocam.

Hocam az önce denedim işe yaramadı ne yapmak gerek?

Anakartın arkasında BIOS güncelleme tuşu var mı? Varsa son sürüme yükseltin USB hazırlayıp, işe yarar.

Artı -1 Eksi
Bir ayardan dolayı anakart bozulmaz, maksimum RAM'lere gelişmiş şekilde overclock yaparsın, öyle gider nadiren.

Hocam ayardan ziyade genel olarak görüntü de yazılımsal bir problem olmadığı müddetçe birkaç çözüm. Vardır RAM slotları değiştirilir BIOS pili çıkarılıp takılır eğer bunlar olmasa kablo kontrol edilir varsa monit9rde sorun var mı diye bir televizyona bağlanıp sorun doğrulanır ve anakartın arızalı olduğu anlaşılır genel olarak anakarttan bahsetmedim CPU'nun pinleri yamulmuş olabilir mesela ya da ekran kartı fiziki zarar görmüş olabilir.

Hocam ayardan ziyade genel olarak görüntüde yazılımsal bir problem olmadığı müddetçe birkaç çözüm vardır. RAM slotları değiştirilir BIOS pili çıkarılıp takılır eğer bunlar olmazsa kablo kontrol edilir varsa monitörde sorun var mı diye bir televizyona bağlanıp sorun doğrulanır ve anakartın arızalı olduğu anlaşılır genel olarak anakarttan bahsetmedim CPU'nun pinleri yamulmuş olabilir mesela ya da ekran kartı fiziki zarar görmüş olabilir.

Hocam dalga mı geçiyorsunuz bir ayardan dolayı pin mi yamulur? Ayar evinize gelip gizlice PIN'i mi kıracak veya ekran kartına mı vuracak? Eğer bir sorun olsaydı ayardan önce olurdu, üstelik dünya'da görülmemiş bahsettiğiniz şey.

Hadi XMP ile alakalı bir sorun olsa neyse diyeceğim de secure boot ile nasıl bir arıza olabilir?

Hocam dalga mı geçiyorsunuz bir ayardan dolayı pin mi yamulur? Ayar evinize gelip gizlice PIN'i mi kıracak veya ekran kartına mı vuracak? Eğer bir sorun olsaydı ayardan önce olurdu, üstelik dünya'da görülmemiş bahsettiğiniz şey.

Hadi XMP ile alakalı bir sorun olsa neyse diyeceğim de Secure Boot ile nasıl bir arıza olabilir?

Hocam tam olarak okumadım sorunu sadece görüntünün açılmadığını gördüm ve buna nazaran birkaç sebep sundum (donanımsal) yazılımsal veya donanımsal hangi ayarı bozduğunu bilmiyorum ama demek istediğim eğer bir hata olmuşise bundan dolayı olmuştur gibisinden.

Hadi XMP ile alakalı bir sorun olsa neyse diyeceğim de Secure Boot ile nasıl bir arıza olabilir?

Biraz gerginlik olmuş hocam kusura bakmayın iyi okumamak benim hatam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı