Monitörde IPS Glow var, ne yapılmalı?

Bütçe
5700 tlye aldım. 5000e düşmüş.

Deadlywhisper

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
Aoc C24g2ze
Sistem toplamaya tüm hızıyla devam ediyorum. Ama bir tık fazla hızlı hareket edip IPS panellerin böyle bir kronik sıkıntısı olduğunu araştırmadan AOC C24G2ZE almış bulunmaktayım. Şansıma ölü piksel çıkmadı. Birkaç gün boyunca kasanın ARGB'leri monitöre yansıyor sanarak oyun falan oynadım. Gece yatarken ışık sızması sorunlarını hatırlayıp ne anlama geldiğini bilmediğimi fark edip bir araştırayım dedim. IPS glowla tanışmamız böyle oldu. Bunu fark edene kadar benim için bir sorun yoktu eski monitörlerde aşağıdan bakınca parlaklık düşer üsten bakınca artar ya öyle bir şey sandım. Ama bizimki her açıdan parlıyor bir tek ortadan bakınca problem yok. Şimdi fotoğraf çektim ama fotoğrafta nedense daha rahatsız edici görünüyor. Bunun bir tık altı olduğunu ve daha az rahatsız edici olduğunu varsayarak yardımcı olabilir misiniz? Çünkü IPS glow dozunun bende ki derecesinin normal olup olmadığını bilmiyorum. Ve öğrenemediğiö sürece rahatsız edici olacak. 5000 TL mi çöpe atıp atmadığım sizin yorumunuza bağlı. Teşekkür ediyorum. Uzun yazdım tadım kaçtı. Kusuruma bakmayın.

20221022_042808.jpg

Dosya Ekleri

• 20221022_042745.jpg
    20221022_042745.jpg
    153,2 KB · Görüntüleme: 279
  • 20221022_042725.jpg
    20221022_042725.jpg
    181,8 KB · Görüntüleme: 257
  • 20221022_042607.jpg
    20221022_042607.jpg
    151,1 KB · Görüntüleme: 269
Son düzenleyen: Moderatör:
Ölü piksel çıkmadığı için hiç iade ile uğraşmayın. Zamanında yaklaşık 8 adet monitör değiştirdim 2 ay içerisinde sırf şu ölü piksel muhabbetine. Monitörü kullanırken rahatsız etmiyorsa hiç uğraşmayın.

Ölü piksel çıkmadığı için hiç iade ile uğraşmayın. Zamanında yaklaşık 8 adet monitör değiştirdim 2 ay içerisinde sırf şu ölü piksel muhabbetine. Monitörü kullanırken rahatsız etmiyorsa hiç uğraşmayın.

Tam karşıdan baktığımda problem yok. Sol üstten bakınca daha çok parlıyor sağa göre. IPS glow olmayan IPS monitör yokmuş zaten. Sadece az veya yoğun olarak değişiyor. Bendeki yoğun çıkmış şansıma. Ama dediğiniz gibi ölü pikselde çıkabilirdi. Şimdi iade etsem dediğiniz gibi ölü pikselle uğraş dur sonra. Sanırım yeni aldığım için üzüldüm biraz. 2009'da aldığım VGA kablolu monitörüm nasıl olurda daha iyi olur aklım almıyor. Sonuç olarak monitörü artık umursamayacağım kadar eskitirsem sorun kalmayacak gibi😔 teşekkür ederim yardımlarınız için.

Çerçeveler inceldiği için bu sorunlar çıktı zaten. Yeni monitör aldım Dell marka onda da var bu olay. Büyük ekranda daha çok belli ediyor. Monitörüm 27 inch. Şöyle ki yakından bakarsam kusurlar görünüyor ama biraz uzaktan bakarsam hiç bişey yok. Bu tabii karanlıkta böyle aydınlık ortamda dikkat çekmiyor. Yeni laptop aldım onun ekranı da böyle. Dell'in premium garantisi var değişimde daha beteri gelirse veya ölü piksel çıkarsa bir de onunla uğraş dur...Hoşuma da gitti iade etmek de istemiyorum böyle kullanacaz.

Ben ASUS TUF VG27aqz modelini kullanıyorum bende de var IPS glow. Zaten IPS'lerde normal bir durum bu ama sizdeki aşırı fazla imis hocam ben boyle detayli cekmedim resmini aksam gittigimde cekerim. Sizinki beya panelsiz monitor gibi duruyor. İade ve degisim detaylarini bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı