Amazon.com.tr'den satın alınan AOC 24G2SP monitörde IPS Glow problemi var

trans_women

Hectopat
Makaleler
5
Yaklaşık 1 buçuk ay önce Amazon.com.tr adresinden satın aldığım AOC 24G2SP model monitörde bulutlanma sorunu var. Aşağıda, bundan önce kullanmış olduğum Samsung marka monitörün ve yeni satın aldığım AOC monitörün karanlık ekran fotoğrafları var. Sizce ayıplı monitör mü almışım? Değişim istemeli miyim?
AOC 24G2SP siyah ekran fotoğrafları:

1.png

2.png

Samsung C27FG70 siyah ekran fotoğrafları:

1.png

2.png

Yaklaşık 1 buçuk ay önce Amazon.com.tr adresinden satın aldığım AOC 24G2SP model monitörde bulutlanma sorunu var. Aşağıda, bundan önce kullanmış olduğum Samsung marka monitörün ve yeni satın aldığım AOC monitörün karanlık ekran fotoğrafları var. Sizce ayıplı monitör mü almışım? Değişim istemeli miyim?
AOC 24G2SP siyah ekran fotoğrafları:

Eki Görüntüle 2073177

Eki Görüntüle 2073178

Eki Görüntüle 2073182

Eki Görüntüle 2073185

Yani bulutlanma derken köşelerden olan ışık sızmasından kaynaklı diye biliyorum ben bu görüntü. Yani ekranda bir görüntü varken bir bulanıklaşma falan değil sonuçta.

Benim laptop ekranımda da var mesela ben sorun etmemiştim ama içinize sinmediyse Amazon destekle bir görüşün. Garanti kapsamında sonuçta.

Yaklaşık 1 buçuk ay önce Amazon.com.tr adresinden satın aldığım AOC 24G2sp model monitörde bulutlanma sorunu var. Aşağıda, bundan önce kullanmış olduğum Samsung marka monitörün ve yeni satın aldığım AOC monitörün karanlık ekran fotoğrafları var. Sizce ayıplı monitör mü almışım? Değişim istemeli miyim?
AOC 24G2sp siyah ekran fotoğrafları:

Eki Görüntüle 2073177

Eki Görüntüle 2073178

Eki Görüntüle 2073182

Eki Görüntüle 2073185

Ne olur ne olmaz isteyin bence. Riske gerek yok.

LCD ekranlarda sıklıkla görülen bir ışık sızması. Benim aldığım Philips TV'de bu sorun vardı birkaç noktada. Servis çağırdım, dört koldan değişim için uğraştım ama sorun yok dediler ve işlem yapılmadı. Ekanda görüntü varken algılanmıyor ancak siyah bir arkaplan olduğu zaman görebiliyorum. Yeni gelecek olan TV'de olma olasılığının da yüksek olması sebebiyle değişim ısrarımdan vazgeçtim.

Ekranda görüntü varken sorun yaratmıyorsa ki muhtemelen görünmüyordur, o zaman kullan derim. LCD ekranlarda bu durum sorun olarak bile görülmüyor. Işık sızması olmayan LCD ekran bulmak hakkaten şans işi. Ekran panelinin yapısından kaynaklanıyor bu.

AOC markanın IPS Glow'u fotoğrafta biraz fazla çıkmış. Bakış açısına göre derecesi değişiyor ama karşıdan bakınca nispeten iyi. Yine de Samsung monitörümde daha az var.

Geri
Yukarı