Monitörde Işık Sızması Olup Olmadığını Anlama

Aşıgımona

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün aldıgım MG248QR model monitörde bana ışık sızması var gibi geldi. Var ise kullanılacak bir düzeyde mi, yoksa iade mi etmeliyim? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20190322_202028.jpg
    IMG_20190322_202028.jpg
    170,9 KB · Görüntüleme: 113
Fotoğrafta da görüldüğü gibi sağ alt köşede ışık sızması mevcut. Üstelik IPS panellerde bile bu kadar fazla olmuyor. Servise yollarsanız büyük ihtimal kullanılabilir durumda deyip geri yollayacaklar. Ben olsam iade ederdim.

Arkadaşlar dün aldıgım MG248QR model monitörde bana ışık sızması var gibi geldi. Var ise kullanılacak bir düzeyde mi, yoksa iade mi etmeliyim? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
İade edersen senin için çok iyi olur çünkü sıfır ürün, bende dün dizüstü bilgisayarımı garantiden teslim aldım ekran panelini değiştirdiler benimki ortadaydı leke gibi duruyordu aldığımda vardı yani Asus artık çöp marka, satın alanların 3/1'i bu sorunla karşılaşıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranın bütün kenarlarından her tarafından az ve eşit miktarda bir ışık geliyorsa normal diyebiliriz. Bir taraftan aşırı fazla ve görüntüyü etkileyecek bir durum varsa sızma vardır bunun için değişim talebi oluşturabilirsiniz. Fotoğrafta çok net değil ama sağ tarafta daha fazla ışık var yani problem var gibi.

@Silinen üye
Herkes nasıl aynı şeyi söylüyor? Problemli ürün için konu açılır, problemsiz ürün konu açılmaz. "X" markası 100 tane satar 10 tanesi problemli çıkar, "Y" markası 1000 tane satar 50 tane problemi çıkar doğal olarak çok satılan ürünün arzası daha çokmuş gibi gözükmesi doğal bir şeydir.

Asus senin gibi 3-5 kişinin kötü demesiyle kötü olucak bir firma değil. Her firmanın hatalı ürünleri çıkabilir, bu konuda zaten hakların var boş muhabbet sizinkisi.

Bu forumda en sinir olduğum şey kendisinin çok bir şey bildiğini sanıp sektörde isim yapan firmalara bu şekilde yorum yapılması, her ürünü mükemmel olmayabilir, X firmasıda hatalı veya beklentiyi karşılayamayan ürün çıkartabilir ama bu firma için çöp, işe yaramaz diyemezsiniz zaten diyorsanız nasıl bir zihniyete sahip olduğunuz ortadadır, iyi forumlar...

Ekranın bütün kenarlarından her tarafından az ve eşit miktarda bir ışık geliyorsa normal diyebiliriz. Bir taraftan aşırı fazla ve görüntüyü etkileyecek bir durum varsa sızma vardır bunun için değişim talebi oluşturabilirsiniz. Fotoğrafta çok net değil ama sağ tarafta daha fazla ışık var yani problem var gibi.

@Silinen üye
Herkes nasıl aynı şeyi söylüyor? Problemli ürün için konu açılır, problemsiz ürün konu açılmaz. "X" markası 100 tane satar 10 tanesi problemli çıkar, "Y" markası 1000 tane satar 50 tane problemi çıkar doğal olarak çok satılan ürünün arzası daha çokmuş gibi gözükmesi doğal bir şeydir.

Asus senin gibi 3-5 kişinin kötü demesiyle kötü olucak bir firma değil. Her firmanın hatalı ürünleri çıkabilir, bu konuda zaten hakların var boş muhabbet sizinkisi.
Boş muhabbet falan düzgün konuş sen neyin tribine girdin arkadaşım? 2 cihazda aynı sorun çıktı ve forumlarda görüyorum benim dememle Asus batmaz ama sen battın herhalde böyle amaçsız ve boş tavır sergiliyorsun cevap verme işine devam et uzatma. İş yerine alınan monitörlerin hepsi böyle çıktı ona ne diyeceksin sen hayatında kaç kere monitör aldın ve gördün acaba hey Allah'ım sırayla gönder bunların yüzünden yorum yapamaz olduk.

Buda ışık varken.
Bunlarda,biraz uzaktan çektigim fotoğraflar.

Dosya Ekleri

• IMG_20190322_203522.jpg
    IMG_20190322_203522.jpg
    225,3 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_20190323_005156.jpg
    IMG_20190323_005156.jpg
    98,9 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20190323_005143.jpg
    IMG_20190323_005143.jpg
    96,7 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_20190323_003521.jpg
    IMG_20190323_003521.jpg
    76,6 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı