Monitörde karıncalanma

-Jwol-

Hectopat
Herkese selamlar.

Aile bireyimden biri Fenerbahçe maçını izlerken monitöre yumruk attı ve bir anda ekran gitti. Sonra ise o birey PC'nin fisini çekti. Birkaç saat sonra durumu fark edip fişi taktım ve sistemi açtım. Sistem de karincalanmalar vardı. Aynı zamanda yatay çizgiler bir gelip kaybolup yine geliyordu. Temassizlik yok kontrol ettim.

Sıkıntı sizce monitörde mi yoksa ekran kartında mi? Böyle sorunlar genellikle ekran kartı arizalandigi için çıkıyor diye biliyorum ama bir yandan monitöre sertce hamle yapılmış karar veremedim açıkçası. Sizce sorun neden kaynaklidir?

Monitöre yumruk attı ve bir anda ekran gitti diyorsunuz. Monitörde bir sorun oluşmuştur o zaman. Bilgisayarın fişini çekmeyle ekran kartının bozulacağını sanmıyorum.

Ekran kartında sorun olacağını düşünmüyorum.

İmzamdaki eski masaüstü sistemim. Monitöre sertce yumruk atıldı. Umarım sorun monitörde idir yarın arkadaştan monitör alıp deneyeceğim. Monitör sizce tamir ettirilebilir mi?

Ekran görüntü veriyor fakat dediğim gibi karıncalanma ve yatay çizgiler gelip gidiyor.

İmzamdaki eski masaüstü sistemim. Monitöre sertce yumruk atıldı. Umarım sorun monitörde idir yarın arkadaştan monitör alıp deneyeceğim. Monitör sizce tamir ettirilebilir mi?

Ekran görüntü veriyor fakat dediğim gibi karıncalanma ve yatay çizgiler gelip gidiyor.

Yaptırılır neden yaptırılması modelini söyleyebilirmisin monitörün.

Geri
Yukarı