Monitörde ölü pixel mi var?

Lovathan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün sipariş ettiğim monitör elime ulaştı. Bu attığım fotoğraflardaki pixeller ölü pixel mi ya da nedir anlamadım farklı açılardan bakınca kayboluyor gibi.

Dosya Ekleri

• IMG_20240416_151720.jpg
    IMG_20240416_151720.jpg
    168,7 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_20240416_152332.jpg
    IMG_20240416_152332.jpg
    290,3 KB · Görüntüleme: 62
Leke veya toz olabilir ama ölü piksel de olabilir dikkatlice inceleyin silmeyin deneyin nazikçe düzelmez ise ölü pixel testi yapın.

Bunu kullanarak stuck pixel ise düzeltmeyi deneybilirsiniz.

Leke veya toz olabilir ama ölü piksel de olabilir dikkatlice inceleyin silmeyin deneyin nazikçe düzelmez ise ölü pixel testi yapın.

Bunu kullanarak stuck pixel ise düzeltmeyi deney
Linke tıkladım rengarenk çerçeveli olan kısmı ölü pixel diye tabir ettiğimiz kısma getirdiğimde pixelde herhangi bir sorun göremedim renkleri gösteriyordu. Fakat sayfadan çıkıp başka sayfaya girdiğimde o leke hala orda duruyor.

Linke tıkladım rengarenk çerçeveli olan kısmı ölü pixel diye tabir ettiğimiz kısma getirdiğimde pixelde herhangi bir sorun göremedim renkleri gösteriyordu. Fakat sayfadan çıkıp başka sayfaya girdiğimde o leke hala orda duruyor.
Hocam o renkli kısmı ölü pixel gibi gözüken yere getirin 15-20 dk bekleyin düzelebilir eğer stuck pixel ise benim monitörde stuck pixel yani ölü pixel benzeri bir şey olmuştu bu site ile düzelttim sıkıntım kalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı