Monitörde oluşan mavi noktalar nedir?

Quewer

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar merhaba, 1-2 ay öncesinde bilgisayarın tuşuna bastım ve açılmasını bekledim, bilgisayar çalışıyordu ancak monitörün sol tarafında birkaç tane nokta vardı ve görüntü gelmiyordu. Kasanın üzerindeki yeniden başlatma tuşuna bastığımda ise düzeldi.
Dün akşam yine aynı sorunu yaşadım, arkadaşlarımla ASTRONEER oynuyordum oyunu kapattım ve görüntü dondu, birkaç saniye sonra arkadaşlarımın sesi de dondu. Bilgisayarı kapatma tuşuna bastıktan bir 30 saniye sonra kapandı bilgisayar, geri açtığımda yine bu noktalar vardı.
Monitörün görüntüsü ve sistem bileşenleri (HDMI ile bağlı):

IMG_20230520_225458.jpg

IMG_20230520_225516.jpg

R5 5600X.
MSI B550M-A Pro.
MSI RTX 3060 Ti Ventus 2X.
MSI 650W MAG Forge 100R.
Corsair Vengeance LPX 8x2 3600 MHz.
Kingston KC2500 1TB.
CPU fanı: AMD Wraith Prism.

1,5 sene önce Sinerji'den aldım, henüz hiç temizlemedim ancak toz yok içinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak hiç temizlemeseniz bile filtrelerde veya fanların içinde yine mutlaka toz olur, ancak sorunun bu olduğunu sanmıyorum. Sorununuza gelirsek, tahminim monitör değil de ekran kartı olduğu yönünde. Ancak emin olmak adına monitörü farklı bir sistemde farklı bir kabloyla deneme şansınız var mı?

İlk olarak hiç temizlemeseniz bile filtrelerde veya fanların içinde yine mutlaka toz olur, ancak sorunun bu olduğunu sanmıyorum. Sorununuza gelirsek, tahminim monitör değil de ekran kartı olduğu yönünde. Ancak emin olmak adına monitörü farklı bir sistemde farklı bir kabloyla deneme şansınız var mı?
Hocam denerim de bu hata dediğim gibi ayda bir kere falan oluyor denk getirip size cevap vermem yaklaşık olarak 1 ayı bulur yani :D

Ben sadece neden olduğunu merak ediyorum, bilen birisi yok mu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı