Monitörde overclock olur mu?

Berat Yuca

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Palit RTX 3060 Dual | İşlemci: AMD Ryzen 5 5500 | Anakart: Asus PRIME B450M-K II | RAM: Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16 | Depolama: Kingston SNV2S/500G 500GB SSD M.2 NVMe 3500/2100 | Kasa: Aigo DarkFlash Leo ATX 650W 80+Bronze
İnternettte 144 Hz monitörü 165 Hz falan yapıyorlar bu FPS'yi düşürür mü ve 165 Hz olarak mı görüyorum yoksa öyle mi hissettiriyor merak ediyorum tam olarak açıklar mısınız?

60 Hz'den 75 Hz'ye kadar çıkaranlar vardı ama 144 ile 165 arasında fark yok denecek kadar az. Çıplak göz ile fark edemezsin bile. Bence gerek yok. FPS'yi düşürmez.

Olabilir de modern monitörler çok az oluyorlar genelde:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eski laptop ekranları güzel overclock oluyordu. CRU ile deneyebilirsiniz ne kadar olabiliyor diye.

İnternettte 144 Hz monitörü 165 Hz falan yapıyorlar bu FPS'yi düşürür mü ve 165 Hz olarak mı görüyorum yoksa öyle mi hissettiriyor merak ediyorum tam olarak açıklar mısınız?

Benim eski bir monitörüm vardı 60 Hz di. C. R. U sayesinde hiçbir sorunla karşılaşmadan 75 Hz yaptım. Farkı da hissediliyordu. Ama bazı monitörlerde Hz yükseltince görüntü gelse bile fark olmuyor, hatta daha kötü bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Ona dikkat edip istediğiniz gibi OC denemesi yapabilirsiniz, en kötü ihtimal görüntü gelmeyecektir. O da eski haline gelince düzelir.

Hocam monitör desteklediği sürede 60 Hz i 75'in de üstüne çıkarabilirsiniz ( ben 82 yapabiliyorum)

Ben en fazla 75 yapabildim diye bu şekilde örnek verdim. Öyle ise ne ala.

Yeni konular

Geri
Yukarı