Monitörde piksel sorunu

Makaleler
7
Yer
Beyaz Saray, Washington, DC
Arkadaşlar merhaba. Monitörde böyle şeyler çıkıyor ve her 5 dakikada bir 1 sıra uzuyor. En son 3 ay önce oldu ve 1 saat geçtikten sonra otomatik açıldı. Sebebi nedir ve nasıl çözülür?
Not : Şu an bembeyaz oldular. Yani beyazlaştı renkleri
@Kaspersky Kullanıcısı @Cruslan @Recep Baltaş hocalarım çözümü yok mu?

Dosya Ekleri

• DSC_0564.JPG
    DSC_0564.JPG
    1,4 MB · Görüntüleme: 42
  • DSC_0563.JPG
    DSC_0563.JPG
    1,5 MB · Görüntüleme: 42
  • DSC_0565.JPG
    DSC_0565.JPG
    1,5 MB · Görüntüleme: 46
  • DSC_0564.JPG
    DSC_0564.JPG
    1,4 MB · Görüntüleme: 33
  • DSC_0563.JPG
    DSC_0563.JPG
    1,5 MB · Görüntüleme: 28
  • DSC_0566.JPG
    DSC_0566.JPG
    1,1 MB · Görüntüleme: 28
  • DSC_0565.JPG
    DSC_0565.JPG
    1,5 MB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
@Kaspersky Kullanıcısı @Cruslan @Recep Baltaş hocalarım çözümü yok mu?
Hımm. İlginç. Ölüm dışında her şeyin çözümü olduğunu düşünüyorum. Yeter ki çözülmeye çalışılsın.
Öncelikle sorunun neyden kaynaklandığını anlamamız gerekiyor.
İlk ne zaman böyle oldu, nasıl bir olay olduktan sonra böyle olmaya başladı?
O ortamda fiziken olmadığım yakından müdahalede bulunamadığım için sizden bazı denemelerde bulunmanızı isteyeceğim.
  • Bilgisayarınızı sağlam çalışmakta olan başka bir monitöre bağlayın ve düzgün görüntü almayı deneyin.
İlk denemede sorunun çözülmesini umuyorum. Sağlam çalışan monitörde de önceki ile aynı manzarayla karşılaştıysak adımlarımıza devam edelim.
  • Bu sefer, konu başına fotoğrafını koyduğunuz monitöre geri gelelim. Monitörü bilgisayarınız yerine bu sefer düzgün görüntü verdiğinden kesin emin olduğunuz başka bir görüntü kaynağına bağlamayı deneyin arıza bilgisayarda ise düzgün görüntü kaynağına bağladığınız için şu anda ekranınızda çizgi görmeyeceksiniz.
Umuyorum 2. denemede sorun kökten çözülmüştür. Çözülmediğini varsayarak 3. bir denemeyi daha ekliyorum.
  • Denemeden önce, öncelikle görüntü kablonuzun iki ucunu ve iki ucu arasını gözle görülebilen bir hasara/yıpranmaya karşı dikkatle inceleyin. Gözle görülen bir sorun gözünüze takılırsa görüntü kablonuzdan da şüphelenmeyi düşünebilirsiniz. Sağlam bir görüntü kablosu kullanarak düzgün bir görüntü almayı deneyebilirsiniz.
Mesajı daha da uzatmamak için adımlarımı şimdilik burada sonlandırıyorum. Mesajda belittiğim adımları harfiyen denedikten sonra sonucu yazmayı sakın unutmayın. Sorunu ilk adımda kökten çözmeni umuyorum. O da olmazsa bu mesajın sorunun kökünden çözümü için yeterli olmasını umuyorum.

@Webcam kullanan insan Yanıtını merakla bekliyorum. Sorunsuz günler dileğiyle iyi Sosyal'ler diyorum. :)

Geri
Yukarı