Çözüldü Monitörde renkli çizgiler çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EagleGlow

Hectopat
Monitörü alalı 2 ay oldu PC'yi açtığım zaman monitörün altında titriyor gibi tuhaf çizgiler oluşuyor, sadece altına oluşuyor. Monitör kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü monitörün parlaklık ayarı ile oynadığım zaman değişiyor. Özellikle siyah renkte oluyor bu durum yaklaşık 3 gün oldu ama tuhaf yanı PC'yi açtıktan 10 dk sonra yavaş yavaş düzeliyor eskiden böyle bir sorun yoktu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Monitör: MSI G271.
HDMI kablosu ile bağlanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı sorunda bende de var Gamepower monitör. Her geçen gün ya da PC'nin kapalı olduğu süreye oranla çizgilerin boyutu ve gitme süresi artıyor. Çözüm bulabilen yok mu? Ve sorun monitör kaynaklı değil mi yani ekran kartında bir sorun yok.
RMA raporu alıp mönitörü değiştirttim, düzeltilemeyen bir hata.
Monitörün garantisi varsa eğer hiç bekletmeyin hocam, tam emin olmak için ise ekran için testler var tam adını hatırlamıyorum ama YouTube'dan ya da Google'dan araştırma yapabilirsiniz.
Ben öneriyi eğer monitörde ise emin olmanız için tv gibi bağlayın demiştim.

Aynı sorunda bende de var Gamepower monitör. Her geçen gün ya da PC'nin kapalı olduğu süreye oranla çizgilerin boyutu ve gitme süresi artıyor. Çözüm bulabilen yok mu? Ve sorun monitör kaynaklı değil mi yani ekran kartında bir sorun yok.

RMA raporu alıp mönitörü değiştirttim, düzeltilemeyen bir hata.

Çözüm
Garanti kapsamında olmayan bir ürün için kaç paraya mal olur bu olay?
Ücretsiz, ayıplı mal olarak geçtiği için ya para iadesi, yeni bir ürün veya ürünün fiyatı kadar indirim yapmak zorundalar. Ben monitör değişimi istedim o modelden yoktu daha iyi modelini bedavaya yolladılar.

Edit: Garanti süreniz dolmuş ise geri vermiyorlar diye biliyorum. Monitör hasarlı, onarılamaz tanısı konuluyor böyle monitörlere yenisini almak gerekiyor.

İsterseniz monitörü 144hzden 120hz e çekince düzeliyor ama tuhaf yanı şu kullandıkça 120Hzde de çizgiler oluşmaya başlıyor temelli çözümü 60Hze çekince düzeliyor. (Kısaca 144Hz kullanamazsınız)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı