Çözüldü Monitörde sinyal yok hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ismaiilklc

Kilopat
Yer
Birecik
Daha fazla  
Meslek
BT hoca adayı
Yakın zamanda bu sistemi aldım;

Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 Harddisk.

MSI MAG FORGE 100R Tempered Glass ARGB USB 3.2 Mid Tower Kasa.

Cooler Master MWE WHITE 700W 80+ 120mm Fanlı PSU.

Corsair 480GB Force MP510 NVMe M.2 SSD (3480 MB Okuma / 2000 MB Yazma)

Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance LPX Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit RAM.

MSI B450 Tomahawk Max 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 DVI HDMI ATX Anakart.

AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci.

MSI RTX 2060 Gaming Z ekran kartı.

Monitör ASUS PG248Q modeli.

Bilgisayarı ilk açtığımda sorun yok belirli bir süre kullanip kapattiktan sonra tekrar açmak istediğimde Display Port(HDMI ile de ayni sorun) sinyal yok hatası alıyorum bilgisayar çalışıyor ama sinyal yok diyor. Eğer bilgisayarı reset tuşu ya da güç tuşuna basılı tutup kapatıp tekrar açarsam görüntü geliyor. İnternette biraz araştırma yaptım RAM'lerden monitörden veya ekran kartından olabileceği yazıyor. Bu konuda sizin daha iyi bilgiye sahip olabileceğinizi düşünerek size sormak istedim. Monitör ASUS PG248Q(display v1.2) ekran kartı MSI RTX 2060 Gaming Z (display v1.4)

1) RAM'lerden olma ihtimali sizce nedir 2x8GB RAM var. RAM'leri tek tek denesem birinde sıkıntı varsa belli olur mu?
2) Monitor DP v1.2 ekran kartı DP v1.4 monitörün kendi display kablosunu kullanıyorum kablodan olma ihtimali nedir?

NOT: NVIDIA sürücüsünü kaldırınca böyle bir sorun olmuyor en güncel sürücüsü kurulu. NVIDIA sürücüsünü tamamen kaldırınca sıkıntı kalmıyor ama bu kezde sürücü yok.

Çözüm
WHQL'mi kurdunuz yoksa Beta sürücülerini mi?
WHQL olani.
RAM'le alakası olsa sürücüyü kaldırdıktan sonra yine görüntü gelmez.
Bilmiyorum, haklısın.
Arada diyor dostum dikkatli oku. Ramde static elektrik kaldıysa "arada" görüntü gelmez.
Arada değil. Bilgisayarı ilk açınca sıkıntı yok. Bir süre kullanıp kapatip açınca sinyal yok diyor. Eğer fişleri prizden çıkarıp takarsam görüntü geliyor yada güç tuşuna basılı tutup kapatıp tekrar açarsam yine görüntü geliyor yada reset tuşuna basarsam yine görüntü geliyor. Tek sıkıntı bir süre kullandıktan sonra kapat ac dediğimde oluyor. Yukarıdaki işlemlerden birini yapmazsam görüntü gelmiyor. Kasa ışıkları yanıyor ama sinyal yok diyor.

@Recep Baltaş
İyi günler Recep bey. Öncelikle sizi etiketleyip rahatsız ettiğim için kusuruma bakmayın. Sorunumun kaynağını buldum, yukarıda belirtmiştim ya sürücüyü kaldırınca sorun çözülüyor diye bugün sürücüyü değil de sürücünün bir yazılım parçası olan NVIDIA PHYSX'i tek kaldırıp sürücü yüklü şekilde denedim sorun çözüldü. NVIDIA PHYSX yazılımı yüklü diye sorun oluyormuş yani.
Sorun ekran kartında mı yoksa? Ekran kartı daha 1 aylık garantiye yollasam sizce bir çözüm bulabilirler mi?
WHQL'mi kurdunuz yoksa Beta sürücülerini mi?
WHQL olani.
RAM'le alakası olsa sürücüyü kaldırdıktan sonra yine görüntü gelmez.
Bilmiyorum, haklısın.
Arada diyor dostum dikkatli oku. Ramde static elektrik kaldıysa "arada" görüntü gelmez.
Arada değil. Bilgisayarı ilk açınca sıkıntı yok. Bir süre kullanıp kapatip açınca sinyal yok diyor. Eğer fişleri prizden çıkarıp takarsam görüntü geliyor yada güç tuşuna basılı tutup kapatıp tekrar açarsam yine görüntü geliyor yada reset tuşuna basarsam yine görüntü geliyor. Tek sıkıntı bir süre kullandıktan sonra kapat ac dediğimde oluyor. Yukarıdaki işlemlerden birini yapmazsam görüntü gelmiyor. Kasa ışıkları yanıyor ama sinyal yok diyor.

@Recep Baltaş
İyi günler Recep bey. Öncelikle sizi etiketleyip rahatsız ettiğim için kusuruma bakmayın. Sorunumun kaynağını buldum, yukarıda belirtmiştim ya sürücüyü kaldırınca sorun çözülüyor diye bugün sürücüyü değil de sürücünün bir yazılım parçası olan NVIDIA PHYSX'i tek kaldırıp sürücü yüklü şekilde denedim sorun çözüldü. NVIDIA PHYSX yazılımı yüklü diye sorun oluyormuş yani.
Sorun ekran kartında mı yoksa? Ekran kartı daha 1 aylık garantiye yollasam sizce bir çözüm bulabilirler mi?

Dosya Ekleri

• 4NgPlmy441.png
    4NgPlmy441.png
    11,1 KB · Görüntüleme: 103
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı