Monitörde yatay çizgi kayma sorunu

Talisca1903

Hectopat
Monitorümde bir sıkıntı var, yukarıdan aşağıya beyaz çizgiler iniyor yatay şekilde. Monitorden kaynaklanan bi sıkıntı değil, eski monitorumde de aynı olay vardı. Sanırsam elektrikle ilgili. Benim evde elektriksel açıdan bir sıkıntı var, odadaki lambayı kapatınca monitor 5 saniye gidiyor, prize kablo takınca da 5 saniye gidiyor. Yardıcmı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aydınlatma ile priz hattı farklı olur, sigortaları da aynı şekilde. Ciddi bir sorun var gibi. İşin ehli bir elektrikçiyi çağırarak bir baktırın.
Harici ekran kartı kullanıyorsanız çıkartıp onboard deneyin onboard GPU varsa. Durumu bildirin.

Aydınlatma ile priz hattı farklı olur, sigortaları da aynı şekilde. Ciddi bir sorun var gibi. İşin ehli bir elektrikçiyi çağırarak bir baktırın.
Harici ekran kartı kullanıyorsanız çıkartıp onboard deneyin onboard GPU varsa. Durumu bildirin.
Öncelikle teşekkür ederim yorum için anakarta gömülü grafik kartım vardı gene aynıydı harici grafik kartı taktırdım sorun gene aynı ondan kaynaklı olamayacağını zannediyorum.
Topraklama var mı prizlerinizde?
Hiç bilmiyorum. Ama şöyle bir şey var prize kablo takınca bi anda elektrik patlaması oluyor loldeki statik hançer patlaması gibi :D :D her zaman olmuyor ama 3-4 takışta bir oluyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı