Monitörde yatay çizgiler oluştu

Makaleler
4
Yer
Manisa/Salihli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İki gün önce başıma geldi. Birden böyle çizgi oluşmuş. Dün bir taneydi fakat bugün iki olmuşlar. Fotoğrafta iki tane alt alta bakınca belli oluyor. Bunun monitör ile mi yoksa ekran kartı ile mi ilgili olduğunu nasıl anlarım? Bilgisayarı televizyona bağlayıp baksam cevap niteliğinde olur mu?

Dosya Ekleri

• IMG_20200729_023900-min.jpg
    IMG_20200729_023900-min.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 394
Ekranla ya da kablo ile alakalı olabilir.
Ekranla alakalı hocam bu arada monitörüm 60 HZ normalde fakat ben 9 aydır falan overclock ile 77 HZ'de kullanıyorum şimdi monitörü 60 HZ'ye alınca notebooktaki gibi az gözüküyor HZ yükseltince daha belirgin gözüküyor.

Hocam o zaman ekran kartında sıkıntı var çünkü sorun monitörde olsa asıl kullandığın monitörde çıkar o çizgiler başka bir monitörde çıkmaz.
Ekleme yapıyorum eğer çevirici kullanıyorsanız sorun onda olabilir benim eski çeviricimde de böyle sorunlar oluyordu.
Yok hocam anlamadınız notebook vardı yanımda onu da monitöre bağlayınca monitörde çizgiler çıkmaya devam etti yani sorun ekran kartımda değil.
Panele zarar vermiş olabilirsiniz.
Öyle görünüyor.

Yok hocam anlamadınız notebook vardı yanımda onu da monitöre bağlayınca monitörde çizgiler çıkmaya devam etti yani sorun ekran kartımda değil.

Öyle görünüyor.

Hocam ben olayı çok yanlış anlamışım kusura bakmayın :D tamam o yazdığımı aldırış etmeyin evet sorununuz monitörde.

Merhaba, değişkeni ekran olarak belirleyip aynı sonucu alırsanız sıkıntı ekranda değildir.

Tam anlayamadım açıklayabilir misiniz?

Eğer monitörde sıkıntı olsaydı laptop ekranında çizgiler çıkmazdı. Her ikisinde de çizgiler çıktığına göre değişken olarak seçtiğin ekransal bir sıkıntı yok.

Son düzenleme:
Eğer monitörde sıkıntı olsaydı laptop ekranında çizgiler çıkmazdı. Her ikisinde de çizgiler çıktığına göre değişken olarak seçtiğin ekransal bir sıkıntı yok.

Hocam bilgisayarı notebook a bağlamamış notebook u monitöre bağlamış sizde benim gibi anladınız :D. Yani notebook u kasa olarak kullanmış.

Benim çizgi geçen sene konudakiyle hemen hemen aynı yerden çıkmıştı ilk zamanlar özellikle film izlerken sorun yaratıyordu. Bir senede kendiliğinden çizgi ekranın üst bitimine kadar kaydı şimdi pek farkedilmiyor. Zamanında Displayport, DVI kablolarla farklı ekran kartı çıkışı monitör girişi kombinasyonları dahil her türlü çareyi bizzat denemiş biri olarak sorunun monitörün kendisinden kaynaklı olduğu sonucuna varmış, demek ki 6 senelik 144 Hz monitörün ömrü buymuş demiştim.

Geri
Yukarı