Monitördeki Hz ile FPS arasında bir ilişki var mıdır?

Monitörü anlık veya kısa süreli bir yatırım olarak düşünme; ihtiyaçlarına odaklan ve ona göre hareket et. GTX1060 seviyesindeki bir kart ile güncel oyunları göze hitap eden grafik ayarlarında oynamak istediğinde alacağın ortalama tepe rakam 75Hz'dir zaten. En azından 130 almak gerekiyor ki 144Hz için ödediğin paranın hakkını alabilsin.

PUBG'de o kadar yüksek FPS alamazsın zaten, 1660TI modeli bile olsa kaliteli doku ayarlarında monitörün hakkını verecek rakamlar alamazsın.

Zaten 144Hz profesyonellerin veya bu işten para kazananların tercihi olmalıdır. Bu grubun dışında kalan kişiler 144 yazısı ile kendini tatmin etmek amaçlı tercih etmiş oluyor; farkında olmasalar bile.
Monitörde ucuza kaçma, tasarım olarak gözüne hitap eden bir model seç ancak ihtiyaçlarını da bil; gereksiz yere 144Hz monitöre para harcama derim. AMD ve NVDIA'nın Sync teknolojileri var zaten, ihtiyacını fazlasıyla karşılayacaktır 75Hz monitör de.

Ancak 144Hz parasını 75Hz özelliğe sahip bir monitöre harcamaktan da çekinme. Monitör, bir sistemin en önemli parçasıdır bana göre. Monitörde ucuza kaçma. Bunu teknik anlamda söylemiyorum.
Cevap için teşekkür ederim.
Benim takip edip düşündüğüm model MSI 23.6" OPTIX MAG241C 144HZ 1MS idi. Ancak sizin yorumunuzdan sonra gereksiz olduğunu düşündüm. Sizin önerebileceğiniz bir monitör var mı acaba?
@BilgisayarKurdu peki bana 850-1200 TL arası, rx570 veya 580 için PUBG, PUBG LITE, GTA 5, ETS2 gibi oyunlar düşünüldüğünde bir monitör tavsiyesinde bulunabilir misin. Benim bu ara bakındığım model bu. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı