Monitörden cızırtı sesi geliyor

kaanofriviia

Hectopat
Yer
Vice City
Daha fazla  
Klavyenin kablosunu düzenlerken bir elektrik sesi geldi elektrik cızırtısi gibi sonra mouseun ışığı yandı (sanırım klavyenin de yandı fakat bastığım tuşun yandığı bir modaydı) ve bilgisayarı açtım monitörün açma kapama düğmesine basinca açılmadı ve monitörün kablosu yerinde biraz çıkmış. Biraz bastırınca takıldı (ekran kartına bağlanan DisplayPort kablosu değil) takınca sorun düzeldi. Fakat sisteme bir şey olmus mudur? Çünkü PC kapalı iken mouse in ışıkları yandı.

Umarım düzgün anlatmisimdir.

Anladım hocam. Endişelenmeyin. Bir şey olmaz. Kabloyu taktıysanız sıkıntı olmaz.

Anladım hocam. Endişelenmeyin. Bir şey olmaz. Kabloyu taktıysanız sıkıntı olmaz.
Kabloyu taktım fakat mouseun ışığını hala anlamadım. Monitör ekran kartına bağlı, belki o yüzden diyeceğim fakat ne alaka yani?

Bilgisayar kapalıyken, aslında tam kapalı olmaz. Benim de faremin ışığı hiç sönmüyor.
Ama kapalıyken bir monitör kablosu yüzünden açılmasi benim içime kurt düşürdü.

PC kapalı iken mouse ışığının yanması normal güç depolamış olabilir.
Tamamdır.

Hocam, normalde zaten kapalı bile olsa klavye, mouse veya USB portlara bağlı olan cihazların ışıkları yanar. Prizden çekerseniz veya PSU anahtarını kapatırsanız söner. Bu olsun istemiyorum derseniz, BIOS üzerinden ERP ayarını değiştirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı