Monitörden dolayı oyun donar mı?

CihanNesil

Picopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Tekstil
Arkadaşlar ben yazin sistem toplayacagim. Ve Steam indirimlerini 1-2 yıldır takip ediyorum mesela elimde Assassin's Creed Odyssey var ben sadece kasamı yenilemek istiyorum yani ona uygun parçalar bulacagim onu sıkıntı etmeyin monitorden kuşkuluyum modeli SyncMastER2232BW Samsung 2ms yanlış hatırlamıyorsam 50-75 Hz'di. Özelliklerine buradan bakabilirsiniz Icecat: Ücretsiz ürün bilgileri sağlayan açık ürün kataloğu bu bana assasin Creed ve benzeri Mortal Kombat 11 Forza Horizon oynatır mı? Yani donar mı? Çok kişi yazsın kuşkum kalmasın:) Not: Bu oyunları daha önce PC'de oynamadım, ona göre cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam eğer sisteminiz oyunu 60FPS üstü oynatabiliyorsa monitor burada en fazla gecikme süresini yükseltebilir o da oyununuzu dondurmaz sadece arada kasıyor gibi gösterebilir sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız gayettabi oynayabilirsiniz.

Oyun performansını direkt olarak CPU, GPU, RAM üçlüsü etkiler. Monitör görüntü birimi. FreeSync, G-Sync gibi teknolojiler ise görüntü iyileştirme teknolojisi. Uygun Hz ve FPS değerleri olduğu sürece yırtılmaları falan azaltırlar.

Geri
Yukarı