Monitörden ses gelmiyor

Enes5555

Centipat
Daha fazla  
Monitöre bir jack girişi soktum çıkarınca ses gelmemeye başladı sonra PC HDMI'nı çıkardım konsola bağladım yine ses gelmedi yani sorun PC'de değil. Ayrı bir sorun kulaklık takıca yine ses gelmiyor çözümü nedir?
Yanlış anlaşılabilir konsola bağladım derken monitöre bağladım konsolu.

Monitöre bir jack girişi soktum çıkarınca ses gelmemeye başladı sonra PC HDMI'nı çıkardım konsola bağladım yine ses gelmedi yani sorun PC'de değil. Ayrı bir sorun kulaklık takıca yine ses gelmiyor çözümü nedir?
Yanlış anlaşılabilir konsola bağladım derken monitöre bağladım konsolu.
Jack derken ? Neyin jack'ını soktunuz.

Büyük bir harman hoparlör vardı hiçbir şeyler bilmeden deniyordum
Daha önce buna çok benzer bir deneyim yaşamıştım eski monitörümün birinde. Monitörün menüsü gibi bir şey varsa oradan monitörü bir sıfırlamayı dene eğer olmazsa ekranın direk kartı vs. arızalanmış olabilir.

(Mesela benim eski monitörüme bende amfi jack'ı sokmuştum ondan da sonra ses gelmemeye başlamıştı mesela onun direk içindeki anakartı yanmıştı)

Bellek geri çağırma var bu mudur ? Sıfırlarsam ne olur?
Sıfırlarsan kendi arabirimini vs. sıfırlıyor tüm her şeyi fabrika çıkışına döndürüyor işte. Bir ihtimal kurtulur öyle ama düşük bir hitmal.

Bellek geri çağırma değil de direk fabrika ayarlarına sıfırla gibi bir şey varsa odur, yoksa bellek çağırma'yı deneyin bari.

Sıfırlarsan kendi arabirimini vs. sıfırlıyor tüm her şeyi fabrika çıkışına döndürüyor işte. Bir ihtimal kurtulur öyle ama düşük bir hitmal.

Bellek geri çağırma değil de direk fabrika ayarlarına sıfırla gibi bir şey varsa odur, yoksa bellek çağırma'yı deneyin bari.
Yani neler değişecek neleri tekrar kurmam lazım.

Geri
Yukarı