Monitöre ekran gelmiyor

oculus reparo

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Reklam prodüksiyon
Bu sorun genelde 3 haftada bir veya bazen ayda bir oluyor bazen hiç olmuyor sorun ise bilgisayarı açıyorum ekran gelmiyor daha sonra kabloları falan çıkartıyorum takıyorum açıyorum böyle sürekli yapınca bazen geliyor yine belirli bir süre sonra yine(haftada bir veya ayda bir) gelmiyor şimdi hiç gelmemeye başladı ekran kartı söktüm taktım RAM'in yerini değiştirdim düzelmedi çözüm bulamadım yardım.

Bu sorun genelde 3 haftada bir veya bazen ayda bir oluyor bazen hiç olmuyor sorun ise bilgisayarı açıyorum ekran gelmiyor daha sonra kabloları falan çıkartıyorum takıyorum açıyorum böyle sürekli yapınca bazen geliyor yine belirli bir süre sonra yine(haftada bir veya ayda bir) gelmiyor şimdi hiç gelmemeye başladı ekran kartı söktüm taktım RAM'in yerini değiştirdim düzelmedi çözüm bulamadım yardım.
Görüntü hiç gelmiyor yani monitor herhangi bir girişi aktif olarak görmüyor ise sorun kablodan ya da aparat kullanıyorsanız aparattan kaynaklanıyordur. Başka kablo ile denediniz mi?

Diğer ihtimal de ekran kartından olabilir, ekran kartını söküp onboardı da deneyebilirsiniz ama bu biraz düşük ihtimal bazen geliyor dediniz o yüzden kablo 1. ihtimal.

Görüntü hiç gelmiyor yani monitor herhangi bir girişi aktif olarak görmüyor ise sorun kablodan ya da aparat kullanıyorsanız aparattan kaynaklanıyordur. Başka kablo ile denediniz mi?

Diğer ihtimal de ekran kartından olabilir, ekran kartını söküp onboardı da deneyebilirsiniz ama bu biraz düşük ihtimal bazen geliyor dediniz o yüzden kablo 1. ihtimal.
Dönüştürücü kullanıyorum 2 adet dönüştürücüm var şu an taktığım HDMI dönüştürücüsü takılı onu değiştirip Display denedim yine düzelmedi.

Böyle bir durumla önceden karşılaşmıştık. Dönüştürücüden çıkmıştı. Yeni bir dönüştürücüyle deneyin donanımla alakası olsa arada bir gelme gitme yapmazdı direkt gidiş o gidiş olurdu dönüştürücüyü ya da kabloyu yenileyin.

Böyle bir durumla önceden karşılaşmıştık. Dönüştürücüden çıkmıştı. Yeni bir dönüştürücüyle deneyin donanımla alakası olsa arada bir gelme gitme yapmazdı direkt gidiş o gidiş olurdu dönüştürücüyü ya da kabloyu yenileyin.
Dediğim gibi 2 adet ayrı ayrı dönüştürücüm var ikisini de denedim düzelmedi son çare kabloyu değiştireceğim düzelmezse işimiz zor

Açıkcası benimde başıma gedi VGA kablomun ekran kartı çıkış yerine sıcak hava gele gele deforme olmuş, dokununca görüntü gidiyor. Seninkide buna benzer bir sorun olabilir.

Öyle duruyor dokununca geri düzeliyor VGA'da oldu ama HDMI'da olur mu bilmem, ekrana taktığınız yeri karta karta taktığınız yeri ekrana takıp deneyin ben öyle çözmüştüm.

Güzel fikir hemen deniyorum.
Monitörü dizüstünde denedim sorun yok, dönüştürücüyü dizüstünde denedim onda da sorun yok masaüstünü dizüstünde denedim gelmedi monitörde ve kablolarda sorun yok sorun kasadan kaynaklı bir şey herhalde bunda yardımcı olacak var mı?
RAM'in yerini değiştirdim düzeldi şimdi giriş mı sıkıntılı RAM mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı