Monitöre elektrik gidiyor ama görüntü yok

Orkun1591

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Kız arkadaşımın VGA girişli Acer monitörü var. Düne kadar çalışan monitör hafif bi kasaya gelen darbeyle görüntü gitmiş. Ben kabloları oynat uyumsuzluk vardır dedim. Olmuyormuş. Kablo değiştir dedim ama monitörden nasıl çıkaracağını bilmiyor. Not: Monitöre elektrik gidiyor ama görüntü yok.

IMG_20200917_150029.jpg

Hocam, kasaya darbe geldiyse, ekran kartını kontrol etmek gerekir. Yerinden oynaması bu tip arızalara neden olabilir. Ben monitör kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bence ekran kartı söküp parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. BIOS pilini söküp tekar takın.

Ekrana hiç mi görüntü gelmiyor? Sinyal yok hatası veriyor mu yoksa sadece ekran siyah mı ?(Yanlış okuduğum için düzelttim).
Sinyal yok hatası
Hocam, kasaya darbe geldiyse, ekran kartını kontrol etmek gerekir. Yerinden oynaması bu tip arızalara neden olabilir. Ben monitör kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bence ekran kartı söküp parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. BIOS pilini söküp tekar takın.
ya hocam dediklerin mantıklı ama bizim mesafe aralığımız olduğu için kendi yapamıyor yardım edecek kimsede yok :((
Belki ekran kartı arızalanmıştır veya kablo kasadan çıkmıştır kabloları çıkarıp hepsini tekrar takın olmuyorsa idarelik bir ekran kartı alın.
Olabilir ama kendi yapamıyor

Sinyal yok ise ilk adım olarak kabloyu değiştirmeni öneririm. Kablo değişimi yapmadan önce ekran kartında ise kablo, onboard olarak anakarta takabilir mi acaba PC'yi kullanan kişi?

Yeni konular

Geri
Yukarı