Çözüldü Monitöre Görüntü Gelmiyor - No Signal

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sezer05800

Decapat
Geçtiğimiz günlerde yeni bir sistem topladım fakat topladığım sistemi çalıştırdığımda kasa çalışmasına rağmen monitöre görüntü gelmiyor. No signal şeklinde kalıyor ama şöyle ki monitör boştayken içinden gelen ses kasaya taktığımda yani ekran kartına kesiliyor. Yani elektrik akışı oluyor gibi düşünüyorum. ( Monitör kesinlikle çalışıyor laptopu onda kullanıyorum kabloda aynı şekilde). Ikinci bir bilgi bilgisayarcıya götürdüm. Hata nerede baksın diye 100 TL para alıp çözdüm PSU'da düşük kalıyor dedi ve oradayken görüntü geldi fakat yine eve geldiğimde görüntü yok. Sistem bilgilerimi sizinle paylaşayım siz en mantıklı yolu söyleyin bana param kalmadı artık harca harca :D

Anakart: Asrock A320M-HDVR4 AMD A320 3200+MHz (OC) DDR4 Socket AM4 mATX Anakart (ASRA320M-HDVR4)
İşlemci : AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz 16MB Cache Soket AM4 İşlemci
Bellek: Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 3200MHz Ram HX432C18FB2/8
Grafik kartı: MSI VGA GEFORCE GTX 1660 TI ARMOR 6GB OC PCI-E 3.0 Ekran Kartı
SSD : Sandisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s Sata 3 2.5" SSD (SDSSDA-240G-G26)
Kasa: Frisby FC-8880G Midi Tower Kasa (650W) RGB FAN
Monitör: ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) FreeSync/GSync FHD Curved Oyuncu Monitör

Arkadaşlar sistem bundan ibaret ve alalı daha 1 ay bile olmadı fakat ekran kartına param yetmediği için bekledim. En son onu da alıp birleştirdim ve görüntü gelmiyor. SSD'de Windows kurulu klavyeyi taktığımda alt+f4 enter yaptığımda kapanıyor. Mesela yani klavye çalışıyor. Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.

WhatsApp Image 2019-04-05 at 18.44.01.jpeg

Çözüm
Sistemi sen topladıysan ilk olarak BIOS güncel olmalı. O anakart 2000 serisi işlemcileri desteklemiyor. 1000 serisi işlemci takıp güncelleyebilirsin.

Ayrıca zaten o işlemciye A320 anakart olmaz. Sana bunu kim tavsiye ettiyse yanlış tavsiye etmiş. B450 Alman daha yerinde olurdu.

4 pin güç bağlantısını değiştirdiğimde bilgisayar açıldı fakat sistem uzun süre açık kalamıyor kendiliğinden donuyor ki bu da güç kaynağından kaynaklanıyor olabilir yine gelişmeleri buraya yazacağım çok teşekkürler.

Yazılımsal bir sorundan kaynaklı olduğunu düşünüp orijinal Windows kurdum ve donma sorunu da kalktı arkadaşlar herkese çok teşekkürler 24 saat teste sokacağım bakalım. :)
Hata ilk defa mı oluyor? Eğer öyle ise A320 anakartlarda 2. nesil Ryzen işlemcileri çalıştırmak için BIOS update yapmak gerekiyor.

Kabloda sorun olmadığından eminsen şu adımları izle:
1. Bilgisayarı aç ve Windows'un açıldığından emin olana kadar bekle.
2. Ekranı görmene gerek yok, şifreni doğru bir şekilde gir ve enter tuşuna bas.
3. 5 dk kadar bekledikten sonra klavyenden Windows tuşu+P tuşlarına bas.
4. Yön tuşlarından bir kez sağ ok tuşuna tıkla ve entere bas. (Monitörün açık olduğundan emin ol)
5. Olmazsa aynı tuş kombinasyonunu tekrar uygula ve tekrar dene.
6. Bu 3 kez denemene rağmen olmazsa bilmiyorum.

Hocam Frisby PSU'larda ne tarz sorunlar oluyor. Ben de kasa alacağım ancak tereddütte kaldım ondan soruyorum.

Ne tür bir sorun oluyor değil, ne tür bir sorun olmuyor diye sormanız daha doğru olur.
Forumda Frisby ve Everest markasını kimse önermez çünkü ne bir sertifikaları var nede voltaj korumaları. Bu tür markalar tercih etmeyin.

Hata ilk defa mı oluyor? Eğer öyle ise A320 anakartlarda 2. nesil Ryzen işlemcileri çalıştırmak için BIOS update yapmak gerekiyor.

Evet ilk defa ve görüntü gelmeden nasıl update yapabilirim ki bir yöntemi var mı?

Kabloda sorun olmadığından eminsen şu adımları izle:
1. Bilgisayarı aç ve Windows'un açıldığından emin olana kadar bekle.
2. Ekranı görmene gerek yok, şifreni doğru bir şekilde gir ve enter tuşuna bas.
3. 5 dk kadar bekledikten sonra klavyenden Windows tuşu+P tuşlarına bas.
4. Yön tuşlarından bir kez sağ ok tuşuna tıkla ve entere bas. (Monitörün açık olduğundan emin ol)
5. Olmazsa aynı tuş kombinasyonunu tekrar uygula ve tekrar dene.
6. Bu 3 kez denemene rağmen olmazsa bilmiyorum.

Yazdıklarınızı birazdan deneyeceğim sonucu buraya yazarım teşekkürler.
Ne yazık ki az şuan klavyeyi bile görmüyor çözüm önerilerine açığım.

Sistemi sen topladıysan ilk olarak BIOS güncel olmalı. O anakart 2000 serisi işlemcileri desteklemiyor. 1000 serisi işlemci takıp güncelleyebilirsin.

Ayrıca zaten o işlemciye A320 anakart olmaz. Sana bunu kim tavsiye ettiyse yanlış tavsiye etmiş. B450 alman daha yerinde olurdu.

Ayrıca zaten o işlemciye A320 anakart olmaz. Sana bunu kim tavsiye ettiyse yanlış tavsiye etmiş. B450 Alman daha yerinde olurdu.

4 pin güç bağlantısını değiştirdiğimde bilgisayar açıldı fakat sistem uzun süre açık kalamıyor kendiliğinden donuyor ki bu da güç kaynağından kaynaklanıyor olabilir yine gelişmeleri buraya yazacağım çok teşekkürler.

Yazılımsal bir sorundan kaynaklı olduğunu düşünüp orijinal Windows kurdum ve donma sorunu da kalktı arkadaşlar herkese çok teşekkürler 24 saat teste sokacağım bakalım. :)

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı