Monitöre güç gelmiyor

dEvil01

Hectopat
Arkadaşlar daha dun gece çalışıyordu, bugün kardeşim bilgisayarı aldığında monitör çalışmadığını iddia etti. Güç kablosunu test ettim sorun yok elektrik var ama elektrik gelmiyor yine de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü bilgisayar ise monitörünüz arızalanmış olabilir. Elektrik gelmiyor ise içerisinde beslemesinden kaynaklı olabilir.

Masaüstü evet, sizce ne yapmalıyım.

Başka bir kablo ile denediniz mi? Başka bir kablo ile deneyin. Bazı monitörlerin kablosu normal güç kablosu iken bazıları adaptörlü oluyor. Eğer adaptörlü ise kablosu başka bir adaptör ile deneyin, değilse kabloyu değiştirip deneyin. Açılmaz ise bir TV tamircisine göstermelisiniz. Yapacağınız başka bir şey kalmıyor geriye.

Başka bir kablo ile denediniz mi? Başka bir kablo ile deneyin. Bazı monitörlerin kablosu normal güç kablosu iken bazıları adaptörlü oluyor. Eğer adaptörlü ise kablosu başka bir adaptör ile deneyin, değilse kabloyu değiştirip deneyin. Açılmaz ise bir TV tamircisine göstermelisiniz. Yapacağınız başka bir şey kalmıyor geriye.

Evet denedim olmadı daha demin bir daha denedim 1 saniyeliğine güç geldi geri gitti.

Evet denedim olmadı daha demin bir daha denedim 1 saniyeliğine güç geldi geri gitti.

Monitörünüz gitmiş. Besleme kartında bir sorun var büyük ihtimalle. Bir TV tamircisine gösterebilirsiniz. LCD TV'ler ile aynı mantık olduğundan bakıyorlar ve arızayı yapıyorlar genellikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı