Monitöre japon yapıştırıcı sıçradı

Normalde tiner söküp atar fakat ekranı eritmesi daha olası. Bu yüzden aseton ve tinerden uzak durmanızı öneririm. Bir parça beze mazot damlatıp hafifçe silerseniz çıkaracaktır. Kokusu biraz rahatsız edebilir fakat bir güne kalmadan geçer.
Not: Mazotu kullanmayın. Monitörde kalıcı leke bırakabilir.

Asetonda çok keskin gelebilir, ekran yüzeyine de zarar verebilir.
Herkes farklı birşey söylüyor önce çerçevede deneyeceğim yaparsam bile.

Arkadaşlar Corsair HS 50 kulaklığım kırılınca kırılan yere japon yapıştırıcı döktüm. Kurusun diye kuvvetli kuvvetli üfledim ancak bu işlemi monitörün önünde yaptığım için monitöre japon yapıştırıcı sıçramış. Ben bu lekeleri nasıl çıkaracağım? Bayağı oldu bu olay olalı. İlk başta umursamıyordum ama sinir etmeye başladı artık. Çerçevede 3; panelde 5 tane var küçük küçük leke. Monitör MSI Optix MAG241CV.

Şanslısınız, o tür yapıştırıcılar kururken ısı oluşturur bu ısı monitöre zarar verebilir ama iyi ki bir şey olmamış. Bir pamuğa çok azcık aseton uygulayın ve yavaş yavaş silin en sonda panele zarar vermeden kazımayı deneyin. Zannetmem ama MSI'a mail atabilirsiniz belki bu tür lekeler için garanti sağlıyorlardır,temizlik için yardımcı olabilirler. Geçmiş olsun.

Şanslısınız, o tür yapıştırıcılar kururken ısı oluşturur bu ısı monitöre zarar verebilir ama iyi ki bir şey olmamış. Bir pamuğa çok azcık aseton uygulayın ve yavaş yavaş silin en sonda panele zarar vermeden kazımayı deneyin. Zannetmem ama MSI'a mail atabilirsiniz belki bu tür lekeler için garanti sağlıyorlardır,temizlik için yardımcı olabilirler. Geçmiş olsun.
MSİ'a mail attım gönderin inceleyelim dediler ancak kullanıcı hatası diyecekleri kesin. Dediğin gibi şanslı olmayabilirim o lekelerin olduğu yerler beyaz ekranda farklı renk gözüküyor.

MSI'a mail attım gönderin inceleyelim dediler ancak kullanıcı hatası diyecekleri kesin. Dediğin gibi şanslı olmayabilirim o lekelerin olduğu yerler beyaz ekranda farklı renk gözüküyor.

Attığınız Mail'de kendinizin sıçrattığını belirttiyseniz gönderin inceleyelim demezler. Siz yine de gönderin ben yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

Attığınız Mail'de kendinizin sıçrattığını belirttiyseniz gönderin inceleyelim demezler. Siz yine de gönderin ben yardımcı olacaklarını düşünüyorum.
Hayır durduk yere çıktığını söyledim hatta en başta japon yapıştırıcı olduğunu düşünmedim çünkü farkında değildim. Hatta burda bir konu açmıştım durduk yere çıktı diye. Garantiyle uğraşmak istemiyorum birde. Bilmiyorum böyle kullanacağım sanırım.

Şimdi monitörler kullanıldıkları süre boyunca ısınır, ama bu ısı o yapıştırıcının panele zarar vermesini sağlayacak seviyeye gelir mi emin değilim. Örneğin AOC monitör kullanıyorum, ilk başlarda sağ tarafında ciddi bir ısınma varken şu anda hiç ısınmıyor. Yani monitör üstündeki yapıştırıcının erimesini sağlayabilecek bir sıcaklığa ulaşması çok zor. Benim önerim, paneli zorlamadan çıkarmayı denemeniz, eğer yapamıyorsanız bırakmanız. İlk denemeyi çerçevede yapın, olumlu sonuç alırsanız çok daha nazik bir şekilde panelde deneyin. Aseton kullanacaksanız asla çok fazla dökmeyin.

Arkadaşlar Corsair HS 50 kulaklığım kırılınca kırılan yere japon yapıştırıcı döktüm. Kurusun diye kuvvetli kuvvetli üfledim ancak bu işlemi monitörün önünde yaptığım için monitöre japon yapıştırıcı sıçramış. Ben bu lekeleri nasıl çıkaracağım? Bayağı oldu bu olay olalı. İlk başta umursamıyordum ama sinir etmeye başladı artık. Çerçevede 3; panelde 5 tane var küçük küçük leke. Monitör MSI Optix MAG241CV.
Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı