Monitöre Japon Yapıştırıcısı sıçraması

ramazanX1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, monitörüme Japon yapıştırıcı sıçradı ve sinir bozucu gözüküyor ve çıkartamıyorum, İz bırakmadan nasıl monitörümden çıkartabilirim? LED&IPS panel. Japon yapıştırıcısı çıkartıcı bir işe yarar mı? Monitör üstünde deneyenler var ancak olumsuz bir yanı veya başka işe yarar bir fikri olan var mıdır?
Diğer konular üzerine bunu monitör üzerinde deneyen ve ürünü de paylaşıyorum.
(Monitörümde gördüğünüz ölü piksel ya da herhangi başka bir panel kaynaklı hasar değil, Japon yapıştırıcısını beyaz ışıkta oluşturduğu ışık kırılması kaynaklı görüntü beni rahatsız eden bu.)
Japon Yapıştırıcısı Ekrandan Nasıl Çıkar? How to Remove Super Glue? - YouTube
METSAN Ems Force Ac-68 Debonder Yapıştırıcı Sökücü | Trendyol

Dosya Ekleri

• SA0_main.png
    SA0_main.png
    341,9 KB · Görüntüleme: 114
  • IMG_1923.JPG
    IMG_1923.JPG
    522 KB · Görüntüleme: 102
Son düzenleyen: Moderatör:
Asetonla kesin çıkar ama ekrana zarar verir mi bilmiyorum ama vermez diye biliyorum.
Araçlara bazen çam sakızı damlıyor cama asetonla temizliyorum araba camını monitörede zarar vermez diye tahmin ediyorum ama araştır derim

Samsung S8 telefonum ekranına damlamıştı. Elbette monitör ve telefon ekranı farklı yapılar. Ben bir damla su ve ustura jileti ile yatay ve yumuşak hareketlerle kazıdım. İz bile kalmadı. Resimdeki nokta çok büyük bir alanı kapsamıyor. Bence deneyebilirsiniz.

Japon yapıştırıcı çıkarmak için olan solüsyon alın. Ancak onunla zarar vermeden çıkarırsınız.

Normal yüzey olsa kazıyarak çıkar ama hassas bir yüzeyde. Önce aseton ile deneyin. Sonra çözücü kullanın. Ama pamuk veya peçete ile temizlemeye çalışmayın. Reaksiyon verip yüksek ısı çıkarabilir.

Çok fazla sürmekte sıkıntı çıkartabilir bu arada çerçevelere bulaşırsa aseton boyayı çıkartır denerseniz dikkatli olun.

Geri
Yukarı