Monitöre Nasıl Hız Aşırtması Yapılır?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Selamlar, monitörüme hız aşırtması yapmak istiyorum. Her hangi bir zararı olur mu? Bu arada monitörüm 60 HZ, 23.5 inç. Hangi programla aşırtabilirim hızını?

Genellikle 60hzlik giriş seviyesi monitörlerde bu işlemi yapamazsınız. Benim size tavsiyem görüntüyü 4:3 yapın genellikle 4:3 çözünürlüklerde 75 hz oynayabliliyorsunuz

60 Hz monitörümü OC ile 79 Hz stabil kullanıyorum. AMD Radeon ayarlarından özel çözünürlük oluşturarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Herhangi bir programa gerek yok. Windows'da gelişmiş ekran seçenekleri gibi bir ayar vardı oradan seçebiliyorsun istediğin hertzi. Monitörüm 60 hz 75 hz olarak kullanıyorum.

60 Hz monitörümü OC ile 79 Hz stabil kullanıyorum. AMD Radeon ayarlarından özel çözünürlük oluşturarak kolaylıkla yapabilirsiniz.
Selamlar Nvidia kullanıyorum. Özel çözünürklükten dediğiniz gibi yaptım. Monitör 75 Hz oluyor fakat Üst tarafta siyah bir kısım oluyor ve ortaya zoomlanıyor monitör. Bunu nasıl çözebilirim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı