Monitörlerde garanti ne işe yarıyor?

IPS dışındaki panellerde varsa kesinlikle ışık sızmasıdır ve garanti kapsamındadır. IPS panellerde ise durumun ışık sızması olduğunun kanıtlanması gerekmektedir. Her IPS monitörde bu durum geçerli olmak zorunda değildir, varsa garanti kapsamında değildir.
Bilgilendirme için teşekkürler. Ben de kendi araştırmamı yapacağım bu konuyla ilgili.

@MF @Recep Baltaş konuyu kilitleyebilir misiniz?

Ne olursa olsun garanti kapsamına alınmak zorunda. ViewSonic aşağıdaki monitörü iade almayıp IPS panellerde normal demişti.
Eki Görüntüle 671091
Kaynak: DonanımHaber

IPS bulutlanması degil bu, ışık sızması diye düşünüyorum. İkisini ilk bakışta birbirinden ayırmak oldukça güç. IPS bulutlanmasında orta bölümlerde de hafif sisli bir görüntü oluşur genellikle. Işık sızması olarak da modelini tam bilmediğim için yorum yapamayacağım. Intenetteki incelemelerine bakmak lazım. Bana makul sınırların çok dışında görünmedi.

IPS bulutlanması degil bu, ışık sızması diye düşünüyorum. İkisini ilk bakışta birbirinden ayırmak oldukça güç. IPS bulutlanmasında orta bölümlerde de hafif sisli bir görüntü oluşur genellikle. Işık sızması olarak da modelini tam bilmediğim için yorum yapamayacağım. Intenetteki incelemelerine bakmak lazım. Bana makul sınırların çok dışında görünmedi.
Bahsedilen resmi incelememiştim. Evet, bakıldığında ışık sızması gibi duruyor. Zaten bu durumlarda Bulutlanma karıştırılmıyor, IPS Parlaması ile Işık Sızması karıştırılıyor.

Geri
Yukarı