Monitörlerde ms nedir ?

Numbness

Kilopat
Arkadaşlar yakın zamanda bir bilgisayar toplayacağım. Ekran kartını bayağı yükseltmeyi düşünüyorum. Ama monitörü de yükseltmem gerekecek. Monitör seçerken ms oranı kaç olanlı almalıyım? 5ms mi, 1 ms mi? Sayısı az olan mı çok olan mı daha iyi ? Lütfen anlaşılır bir biçimde anlatın :D

Arkadaşlar yakın zamanda bir bilgisayar toplayacağım. Ekran kartını bayağı yükseltmeyi düşünüyorum. Ama monitörü de yükseltmem gerekecek. Monitör seçerken ms oranı kaç olanlı almalıyım? 5ms mi, 1 ms mi? Sayısı az olan mı çok olan mı daha iyi ? Lütfen anlaşılır bir biçimde anlatın :D
Daha bugün BenQ XL2411Z aldım, bir kaç güne bakalım memnun kalırım inş deneye deneye.

Mesela sen oyun içinde fareyi çevirdin. O fareyi çevirmeyi fare anlayıp PC sistemi onu yorumluyor ve ekran yansıtılıyor. Ekrana yansıtma ile fareyi çevirme arasındaki o zaman MS'dir. Yanlışım varsa cevaplayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  • Alacağın monitörde olmazsa olmaz panel teknolojisi IPS olmalı.
  • Monitörün tepki süresi en fazla 5ms taş çatlasa 6ms olmalı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı