Monitörsüz sistemi nasıl kullanılır?

Makaleler
9
Yer
Detroit
Arkadaşlar yeni bilgisayar topladım ama monitör Amazon'dan bir türlü gönderilmedi. Herhalde haftaya sarktı iş. Bilgisayarı AnyDesk'le veya bir şekilde laptopum üzerinden nasıl kullanabilirim? Bilgisayarı evdeki televizyona bağlayamam çünkü kullanılıyor. Dummy HDMI plug desen o da yok.

Hayırlı olsun hocam. Laptop a bağlamanın yolu yok sanırım.

Arkadaşlar yeni bilgisayar topladım ama monitör Amazon'dan bir türlü gönderilmedi. Herhalde haftaya sarktı iş. Bilgisayarı AnyDesk'le veya bir şekilde laptopum üzerinden nasıl kullanabilirim? Bilgisayarı evdeki televizyona bağlayamam çünkü kullanılıyor. Dummy HDMI plug desen o da yok.

Hocam kargoyu beklemelisiniz.

En mantıklısı monitörün gelmesini beklemek olur ya da evdekilerin uyuduğu vakit eğer FreeDOS değilse çalışıp çalışmadığını test etmek için televizyona bağlayabilirsiniz.

1 kez git TV'ye bağla.
TeamViewer kur.
Hesap aç. Laptoptaki ile PC'deki aynı hesabı aç.
Şifresiz bağlanabilme özelliğini aç.
Windows başladığında açılsını aç.

Bunları yaptıktan sonra hep PC açıldığında TW otamatik açılır. Laptoptan bağlanıp kullanırsın.

En mantıklısı monitörün gelmesini beklemek olur ya da evdekilerin uyuduğu vakit eğer FreeDOS değilse çalışıp çalışmadığını test etmek için televizyona bağlayabilirsiniz.
FreeDOS'ların televizyon ekranına yansıyacağını zannetmiyorum doğrusu.

Eğer GNU/linux bir işletim sistemi kurarsanız ayarlarıp yaptıktan sonra telefondan herhangi bir vnc client ile bağlanabilirsiniz. Windows'ta ise RDP wrapper mevcut kısa bir süreliğine televizyondan işlerinizi halledip telefondan bağlanıp kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı