Monitörü kapattıktan sonra ekran gelmiyor

a brad

Decapat
Daha fazla  
Hocam fazla elektrik yemesin diye PC başında olmayınca monitörü kapatma tuşundan kapatıyorum sonra geri açtığımda ekran gelmiyor fakat kasanın açma/kapama düğmesine bastıktan sonra geliyor.(bazen oluyor bu sizce sorun çıkarır mı?)

Hocam fazla elektrik yemesin diye PC başında olmayınca monitörü kapatma tuşundan kapatıyorum sonra geri açtığımda ekran gelmiyor fakat kasanın açma/kapama düğmesine bastıktan sonra geliyor.(bazen oluyor bu sizce sorun çıkarır mı?)

Sorun çıkartmaz ancak neden olduğunu anlayamadım.

Hocam uzun süre tutmayı denediniz mi bazen bende de oluyor 5 saniye falan basılı tutuyorum açılıyor veya 3-4 kere basın.

Monitörün otomatik giriş algılama sistemiyle ilgili bi durum olabilir. Atıyorum Display Port ile bağladınız, fakat monitörünüz varsayılan ayar olarak HDMI portuna ayarlı. Siz kasayı açtığınızda Display Port girişini algılayıp HDMI'dan DPort'a geçiyor olabilir. Beklediğiniz süre zarfında bu durumu algılayıp değiştirmesi vakit alıyor olabilir. OSD ayarlarını bir kurcalayın.

Geri
Yukarı