Monitörü oyuncu bilgisayarına bağlama

Tolga29106

Centipat
Nasıl bağlayacağım? Arkadaşlar bilmiyorum internetten baktım çeşit çeşit kablo söylüyorlar. VGA HDMI DisplayPort ben ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Monitör 24 inch 144 Hz 1 ms yenileme hızı.

download.png

Bu tabloya bakarak karar verebilirsiniz. Ama monitör modelini söylerseniz daha iyi olur çünkü her monitör her kabloyu desteklemiyor.

İçinden kablo çıktı mı ? Ekran kartının aparatlarını (yani hani şu girişlere takılan korumalık gibi bir şey) söktün mü ?

@Tolga29106
Elinizde herhangi bir kablo yok ise internetten bir Display Port alın.

Bir ucunu ekran kartına, diğerini de monitörün arkasındaki girişe takın.

Monitörünüz nedir bu arada?

Eki Görüntüle 683015
Bu tabloya bakarak karar verebilirsiniz. Ama monitör modelini söylerseniz daha iyi olur çünkü her monitör her kabloyu desteklemiyor.

Monitörümün modeli bu şekilde 2 tane giriş var ama HDMI VGA olarak kasada hangisine bağlayacağım biri üstte biri altta.
İçinden kablo çıktı mı ? Ekran kartının aparatlarını (yani hani şu girişlere takılan korumalık gibi bir şey) söktün mü ?
Kasayı montajlattırdım ben anlamadığım için sadece kasa olarak geldi elime kurulumu ben yapmadım.
HDMİ 2.0 destekleyen bir kablo da alabilirsin. Display port da alabilirsin. Display port olarak bunu önerebilirim.
Sizce 144 hz bir oyun monitörü için displayportmu yoksa hdmı mı?

Monitörümün modeli bu şekilde 2 tane giriş var ama HDMI VGA olarak kasada hangisine bağlayacağım biri üstte biri altta.

Kasayı montajlattırdım ben anlamadığım için sadece kasa olarak geldi elime kurulumu ben yapmadım.

Sizce 144 Hz bir oyun monitörü için displayportmu yoksa HDMI mı?

Sizin kullandığınız monitör için HDMI ve Display Port pek fark etmeyecektir. HDMI 1.4 destekleyen bir kablo ile sıkıntısız bir bağlantı yapabilirsiniz. Daha yüksek çözünürlük ve HZ için Display Port tercih edilebilir. HDMİ daha ucuz olacaktır.

Sizin kullandığınız monitör için HDMI ve Display Port pek fark etmeyecektir. HDMI 1.4 destekleyen bir kablo ile sıkıntısız bir bağlantı yapabilirsiniz. Daha yüksek çözünürlük ve HZ için Display Port tercih edilebilir. HDMI daha ucuz olacaktır.

Peki bağlama işlemini nasıl yapacağım kasanın güç girişini takıp onu da prize takıp aynı şekilde monitöründe mi güç girişini takıp prize takacağım? Sonra display alırsam birini monitöre birini kasaya mı bağlayacağım?

Kasanın ve monitörün güç kablosu var. İkisini de önce prize takmanız lazım. Ardından monitör ile kasa arasında alacağınız kablonun bağlantısını yapmanız gerek. O kablo sadece görüntüyü iletir.

Ekran kartınızda DP çıkışı varsa bir DP kablosu ile monitörünüze bağlayın. DP çıkışı yoksa HDMI çıkışı vardır. HDMI kablosuyla monitöre bağlayın. Çok da zor değil.

Geri
Yukarı