Monitörü TV'ye çevirmek

joshamwerk

Kilopat
Yer
Londra
Merhabalara 18.5 inç Casper monitörüm var ve bunu TV'ye çevirme kararı aldım. Elektrikçiden ne lazımsa aldım adam kendi dükkanında denedi çalıştı fakat ben eve gelince bir sorunla karşılaştım.

Öncelikle HDMI to VGA aldım
1656079833743.png
ve VGA kısmını bağladıktan sonra HDMI kısmı kısa geldiği için dişi HDMI to HDMI ve ilave 5 metre HDMI kablosu aldım fakat receivera 5 metre kabloyu takınca hiçbir şey olmuyor sanırım akım geçmiyor içinden. Fakat HDMI to VGA'nın kısa hdminı takınca görüntü veriyor. Sorun şu; 5 metrelik HDMI kablosu elektrikçi dükkanında çalıştı fakat evimde çalışmıyor. Bu televizyondan televizyona değişiyor mu?

Sorun büyük ihtimalle aradaki dişi HDMI to HDMI kablosunda; 5 metrelik kabloda sıkıntı olsa elektrikçide çalışmazdı.
İhtimal düşük olsa da çok fazla bağlantı ve ek yaptığınız için de sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Sorun büyük ihtimalle aradaki dişi HDMI to HDMI kablosunda; 5 metrelik kabloda sıkıntı olsa elektrikçide çalışmazdı.

Evet sanırım sorun onda kabloyu başka yerde deneyince görüntü geliyor. Az sonra gidip değişeceğim olursa çözüldü olarak raporlarım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı