Çözüldü Monitörün ekran tazeleme hızını arttırınca görüntü gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Spotless

Centipat
Öncelikle herkese merhaba. Monitör ViewSonic 2703-GS ve DisplayPort ile bağlı. Ekran kartım GTX 1080. NVIDIA kontrol panelinden ekran tazeleme hızını 60'tan 144'e ya da 120'ye çıkardığımda sinyal yok uyarısı alıyorum ve bilgisayara reset atmak zorunda kalıyorum. Açıldığında 60 Hertz'e dönmüş oluyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum. İnternette araştırma yaptım fakat benzer bir sorun bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
DP kablosu değiştir.

Monitör ayarlarından görüntü girişini DP olarak ayarla.

Ekran kartını anakart üzerinden sökerek iGPU dene.
Alabilmen gerekliydi, BIOS ayarları altından birkaç ayarı mı değiştirdin? GPU ile alakalı.

Tamam kabloyu denedikten sonra sonuç paylaşırsın.

BIOS'u hiç ellemedim hocam. Yeni kablo ile tekrar denerim işlemci üzerinden. Ama asıl çözmem gereken hem HDMI hem de DP üzerinden oyunlarda 2K'ya geçtiğimde sinyal gitmesi.

Bugün idare etmek maksatlı bir DisplayPort kablo aldım ve bütün sorunlar düzeldi. Sinyal kesilmesi, görüntünün anlık gitmesi ve 2K'da sinyal kesilmesi vs. ilgilenen bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u hiç ellemedim hocam. Yeni kablo ile tekrar denerim işlemci üzerinden. Ama asıl çözmem gereken hem HDMI hem de DP üzerinden oyunlarda 2K'ya geçtiğimde sinyal gitmesi.

Bugün idare etmek maksatlı bir DisplayPort kablo aldım ve bütün sorunlar düzeldi. Sinyal kesilmesi, görüntünün anlık gitmesi ve 2K'da sinyal kesilmesi vs. ilgilenen bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Hocam şu an aynı sorunu ben yaşıyorum sorun kablodan mı kaynaklıymış?

Yeni konular

Geri
Yukarı