Monitörün ekranı saliseyle gidip tekrar geliyor

Monarchh

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar örnek konu: Monitör kendi kendine kapanıp açılıyor ama bende direkt oluyor ve bazen DP kablosuna dokununca veyahut takıp çıkarınca ekran uzun süre gelmiyor böyle kabloyla bayağı oynamam lazım ekranın gelmesi için bunun sebebi nedir?

"Bazen DP kablosuna dokununca veyahut takıp çıkarınca ekran uzun süre gelmiyor böyle kabloyla bayağı oynamam lazım ekranın gelmesi için bunun sebebi nedir? " bu kısım için HDMI kablosunu da denedim onda da görüntü gelmemişti. Ekran kartı mı problem mi, sebebi nedir?

Display ve HDMI kablolarında sorun olabilir ya da kasaya bağladığın kablo girişlerinde olabilir, kablo değişikliğinden sonra halen devam ediyorsa zannımca ekran kartında olabilr problem

Display ve HDMI kablolarında sorun olabilir ya da kasaya bağladığın kablo girişlerinde olabilir, kablo değişikliğinden sonra halen devam ediyorsa zannımca ekran kartında olabilr problem.

Görüntü olmadığında (kasa çalışıyor) başka bir monitörle gelen kabloyla da denemiştim onda da ilkten görüntü gelmedi ama kabloyla falan böyle oynadıktan sonra geliyor zaten kendiliğinden gitmiyor görüntü ben kabloya dokununca falan gidiyor. Bu ekranın saliselik siyahlaşması da daha yeni oluyor. Bilmiyorum ekran kartında problem olsa hiç görüntü vermezdi diye düşünüyorum umarım yoktur.

Görüntü olmadığında (kasa çalışıyor) başka bir monitörle gelen kabloyla da denemiştim onda da ilkten görüntü gelmedi ama kabloyla falan böyle oynadıktan sonra geliyor zaten kendiliğinden gitmiyor görüntü ben kabloya dokununca falan gidiyor. Bu ekranın saliselik siyahlaşması da daha yeni oluyor. Bilmiyorum ekran kartında problem olsa hiç görüntü vermezdi diye düşünüyorum umarım yoktur.
Eğer ki kabloda sorun yoksa, ekran kartına kablonun bağlandığı kısımda sorun olabilir. Ya da ekran kartında. Yani nihayetinde bu sorun donanımsal. Üç şık var: Kablo sıkıntılı, monitör sıkıntılı, ekran kartı sıkıntılı, ya da kabloların bağlandığı kısımlar ki buda aynı kapıya çıkıyor

Eğer ki kabloda sorun yoksa, ekran kartına kablonun bağlandığı kısımda sorun olabilir. Ya da ekran kartında. Yani nihayetinde bu sorun donanımsal. Üç şık var: Kablo sıkıntılı, monitör sıkıntılı, ekran kartı sıkıntılı, ya da kabloların bağlandığı kısımlar ki buda aynı kapıya çıkıyor
Daha yeni oldu bu mevzu ne olmuş olabilir de ekran kartının dp kısımları arızalanmış olabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı