Monitörün FPS oyunda mat ekran ya da VA panel olması iyi midir?

ahmet bb

Femtopat
Daha fazla  
VA panel önermem bana kalsa IPS almanız daha iyi olur.

Hocam VA paneli eğer ki FPS oyunları oynuyorsanız önermem. FPS oyunları için hız önemlidir TN panel öneririm fakat TN panel sizi tatmin edecek kadar görüntü canlılığı ve kalitesi yoktur. O yüzden IPS almanızı öneririm.

VA panel önermem bana kalsa IPS almanız daha iyi olur.

Hocam VA paneli eğer ki FPS oyunları oynuyorsanız önermem. FPS oyunları için hız önemlidir TN panel öneririm fakat TN panel sizi tatmin edecek kadar görüntü canlılığı ve kalitesi yoktur. O yüzden IPS almanızı öneririm.

27" curved olmasının hiç bir anlamı yok. Zaten curved trendi de bitti dikkat ederseniz. IPS olması önemli tabi, zaten hepsi mat neredeyse.

Mat panel iyidir zaten. Ama IPS bulabilirseniz öyle alın, VA çok önerilmiyor.

VA panel alacaksan tepki süresi düşük olacak. Bunun tepki süresi, eeh, idare eder.

Bana kalırsa sırf oyun oynayacağım diye VA pane alma, hayattan soğursun.
Teşekkür ederim hepinize.
Nedense Curved olsun istedim ama sorun şu
2K Curved IPS ekran yok piyasada hepsi VA panel.
.
Curved akımı bitti mi artık yani ?? Ona göre curved takıntı mı bitirecem ? 🙂

.
Hocam zaten panelin curve olması için VA panel teknolojisi geliştirildi diğer paneller curve olmuyor.

Curved paneller genel olarak VA çünkü. IPS'ler curve değil. VA panelde çok yüksek fiyatlar vermedikçe ghosting sorunu kaçınılmaz oluyor. FPS oyunları ve aksiyon, yarış gibi hızlı oyunlar için hiç iyi seçenek değil. Tek bir artısı var o da siyahların siyah olması. Renk vs. olarak da IPS'ler daha iyi şu an.

.
Dostum, Curved takıntın varsa büyük ekran alacaksın, 32+. 27 zaten küçük ekran normal otursan rahat görüyorsun, curved daha da rahatsız eder. Bu sebepten artık anca 32+ curved yapılıyor o da tek tük ve sadece ultra wide olanlar, hani masayı kaplayan.

Git bir Vatan gibi bir yere kendin gör.

Geri
Yukarı