Monitörün HDMI yolu ile 640x480 çözünürlüğünde kalması

Onukurt1

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sorunum şu, monitörümü başka bir arkadaşımın sistemine bağlamıştım 10 15 dakikalığına, tekrar kendi sistemime bağladığımda 640x480 çözünürlüğünden başka bir çözünürlüğe geçiş yapamadım, uzun saatler yapmaya uğraştık yapamadık, ekran kartı sürücülerini güncellemeyi denedim olmadı, bilgisayarcıya verdik sıfırdan Windows kurup öyle denedik olmadı, verdiğim bilgisayarcıya göre benim Kasa'yı HDMI çıkışından başka bir monitöre bağlayınca bir problem çıkmamış, hatta monitörü başka bir Kasa'ya bağlayınca bile sorun çıkmamış, bir tek kendi kasam ve monitörüm arasında bu sıkıntı oluyor.
Götürdüğüm bilgisayarcı şöyle bir çözüm buldu HDMI to VGA adında bir ara kablo var HDMI'ı kasaya VGA'yı monitöre takıp öyle görüntü alabiliyorum ama Ghost screen sorunu çıktı bu sefer de, tek istediğim HDMI ile monitöre sorunsuz görüntü verebilmek, daha önce karşılaşan veya derdime çare olabiliecek arkadaşlardan yardım bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Sürücü sıkıntısı olabilir. Sürücüyü DDU ile kaldırıp, ekran kartı chipsetine göre aratarak güncel sürücüyü kur.

Sorun çözülmezse kablo ile ilgili olabilir. Farklı bir kablo ile dene.

Diğer kontrol etmen gereken ise görüntü ayarlarında elle değiştirerek istediğin çözünürlüğü görebiliyor musun?

Kablo eski olabilir mi?
farklı farklı,eski ve yeni olmak üzere 5 kablo denedik.
Sürücü sıkıntısı olabilir. Sürücüyü DDU ile kaldırıp, ekran kartı chipsetine göre aratarak güncel sürücüyü kur.

Sorun çözülmezse kablo ile ilgili olabilir. Farklı bir kablo ile dene.

Diğer kontrol etmen gereken ise görüntü ayarlarında elle değiştirerek istediğin çözünürlüğü görebiliyor musun?

HDMI çıkışı ile görüntü ayarlarında çözünürlük değiştiremiyorum asıl sorun da o zaten, sadece 640x480, gri renkli tıklanmıyor, değişmiyor.

Ürünün modeli

ASUS VS228H​

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı