Monitörün köşesinde siyah kararma var

Yani bakıyorum birçok kez baktım. Yani sitelerde de gözüküyor zaten ama tam nasıl anlayabilirim ölü piksel olduğunu bir arkadaşım bu ölü piksel değil filan dedi kesin nasıl anlarım?

Dostum o sitelerde testi yaparken monitör ile öpüş. Dibine kadar gir ve iyice bak sağından solundan vs. mesela buldun bir tane diğer renklerde de hala gözüküyorsa o ölü pikseldir.

Yani bakıyorum bir çok kez baktım. yani sitelerde de gözüküyor zaten ama tam nasıl anlayabilirim ölü piksel olduğunu bir arkadaşım bu ölü piksel değil filan dedi kesin nasıl anlarım
Ekran görüntüsü at, eğer bize o piksellikler yansırsa yazılımsal, eğer bbize yansımazsa ölü pikseliniz ya da karartı var demektir.

Dostum o sitelerde testi yaparken monitör ile öpüş. Dibine kadar gir ve iyice bak sağından solundan vs. mesela buldun bir tane diğer renklerde de hala gözüküyorsa o ölü pikseldir.
Evet diğer renklerde de gözüküyor mavi yeşil vesayre. ama bu onun kesin ölü piksel olduğunun işareti mi ? o leke biraz dağılmış gibi duruyor ölü piksel direk yuvarlak nokta olmaz mı. benim attığım görselde dağılmış bir şey var sanki
Ekran görüntüsü at, eğer bize o piksellikler yansırsa yazılımsal, eğer bbize yansımazsa ölü pikseliniz ya da karartı var demektir.

Dosya Ekleri

• vvvv.png
    vvvv.png
    11,5 KB · Görüntüleme: 57
Evet diğer renklerde de gözüküyor mavi yeşil vesayre. ama bu onun kesin ölü piksel olduğunun işareti mi ? o leke biraz dağılmış gibi duruyor ölü piksel direk yuvarlak nokta olmaz mı. benim attığım görselde dağılmış bir şey var sanki
Hocam panelde bir sorun var ya da floresanlarda ya düşük akım gittiğinden yanamıyor ya da arıza var. Garantisi varsa bunu belirtin.

@Rebelx0 yeni almışsın hiç uğraşıp kurcalama bence direkt garantiye yolla gitsin.
Ya bu itopya ne yapmaya çalışıyor onu da anlamış değilim monitörü aldığımda kutuyu açtığımda içinden fatura bile çıkmadı değişim için faturanızı yollayın kutuyla gönderin filan diyorlarda fatura yok ben bunlara şimdi nasıl göndereceğim.

Ya bu itopya ne yapmaya çalışıyor onu da anlamış değilim monitörü aldığımda kutuyu açtığımda içinden fatura bile çıkmadı değişim için faturanızı yollayın kutuyla gönderin filan diyorlarda fatura yok ben bunlara şimdi nasıl göndereceğim.
Destek ile iletişime geçin. İtopya zaten yayıncıların hayrına büyüyen bir yer. Onun yerine Game Garaj öneririm.

Geri
Yukarı