Monitörün ölü piksel sorunu garanti kapsamına girer mi?

mssfxwas

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Philips yeni bir monitör aldım. 2 tane ölü pikseli var. Trendyol ile görüştüm önce servise yollayıp iade ve değişim için servis onayı almamı ondan sonra bize göndermeniz gerekiyor dedi. Benim sorum ölü pikseller beni rahatsız etmiyor eğer olur da ileride bu ölü pikseller artarsa garantiye yollayıp tamir ettirebiliyor muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölü pikseller atar mı pek bilmem ama, bildiğim kadarıyla 2 piksel garanti kapsamında sayılmıyor, yani garantiye verirseniz size geri gönderirler. ayrıca garanti kapsamına girmesi için 3'ten fazla ölü piksel olması gerekiyor galiba, yanlışsam kusuruma bakmayın.

Garanti de ölü piksel sayısına bağlı olarak tamir ediyorlar diyelim 10 pikseli geçti mi garanti dışında ölü piksellerde zamanla artıyor garantiye vermek en mantıklısı.

Arkadaşlar ürünü yeni teslim aldığım için garantiye yollayıp tamir ettirmemem gerek diye düşünüyorum. Bana servisin değişim veya iade için onay vermesi gerektiğini söylediler. Bu da mantıksız geliyor. Benim direk ürünü bana satan satıcıya iade ve değişim talep etmem gerekmez mi? Bu 15 gün ne diye var.

Ölü pikseller atar mı pek bilmem ama, bildiğim kadarıyla 2 piksel garanti kapsamında sayılmıyor, yani garantiye verirseniz size geri gönderirler. Ayrıca garanti kapsamına girmesi için 3'ten fazla ölü piksel olması gerekiyor galiba, yanlışsam kusuruma bakmayın.

Firmaya göre değisiyor Teknosa damin 1 Max 7 piksel garanti kapsamında.

Arkadaşlar ürünü yeni teslim aldığım için garantiye yollayıp tamir ettirmemem gerek diye düşünüyorum. Bana servisin değişim veya iade için onay vermesi gerektiğini söylediler. Bu da mantıksız geliyor. Benim direk ürünü bana satan satıcıya iade ve değişim talep etmem gerekmez mi? Bu 15 gün ne diye var.

Tamir edin gelecekte boş boşuna risk almış olursun ilerleyen zamanda artar yüksek ihtimalle direkt satıcı ile özel iletişime geçin onlar bilgi verir.

Evet hocam cayma hakkınızı kullanarak iade edebilirsiniz. Ürün cayma hakkı kapsamında ve zaten ayıplı ürünlerde ispat satıcıya ait. Fakat üründen memnun iseniz garantiye yollayarak değişim talep edebilirsiniz.

6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun:

MADDE 10- (1) Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim
Tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir.

Geri
Yukarı