Monitörün takılı olduğu üçlü priz sanırım patladı

Vitallyhalil

Zeptopat
Daha fazla  
Kasa ve monitörü 3.5 yıldır kullanıyorum bugün oyun oynarken aniden çaat diye bir ses geldi ve sigorta attı sigortayı geri açtım ve kasayı çalıştırdım görüntü gelmedi. Bilgisayar açıldı ama görüntü gelmedi ardından monitörden yanık kokusu ve hafif duman gelmeye başladı prizden acayip yanık kokusu geliyordu ama yanmaya dair bir belirti görmedim başka. Prizi değiştirip arkadaşımın monitörünü taktık açıldı görüntüde geldi ama benim monitör çalışmadı güç fişini de değiştirdik gene bana mısın demedi. Şimdi sorun ne olabilir sizce priz mi patladı yoksa monitörün içindeki bir şey mi yandı? Yarın baktırmaya götürcez (garantisi bitmiş olması lazım)

Geçmiş olsun hocam. Monitörün güç kaynağı gitmiş gibi duruyor.

Monitörün güç adaptörü ömrünün sonuna gelmiş gibi duruyor.

Güç adaptörü tam olarak ne oluyor tamire götürdük ama bakacaklarmis daha tamiri falan yapılır mı?

Monitörden duman + koku geldiyse iş ciddi üstadım. Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. 🙌🏼🌹

Sağ ol.

Geçmiş olsun hocam. Monitörün güç kaynağı gitmiş gibi duruyor.

Tamiri falan olur mu nasıl olmuş olabilir ki oyun oynuyordum ama zaten aktif olarak 3.5 yıldır oynuyorum. Aniden böyle bir şey olunca tırstım bayağı yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç adaptörü tam olarak ne oluyor tamire götürdük ama bakacaklarmis daha tamiri falan yapılır mı?
Genelde buna benzerler:

10534322798642.jpg

Bunun dışında monitörün içerisinde yerleşik olarak da bulunabilir.

Genelde yenisi ile değişim yapılır.

Geri
Yukarı