Monitörün yenileme hızı değerinden fazla hissetmek

Michal Krizo

Hectopat
Daha fazla  
Hocalarım aydınlatın beni. Nasıl oluyor da monitörün Hz değerinden fazla FPS hissedebiliyoruz. Ben şahsen 60 Hz monitörümde FPS 140 olsa da aynı 70 olsa da aynı hissediyorum.

Not: Görmek değil!

144 Hz ile 60 Hz arasında dağlar var. Aradaki fark akıcılık. Öyle bir akıcı oluyor ki oyun 144 de. Kısacası olay tamamen göz nizam olayı.

Monitörünün Hz değerinden fazla FPS aldığında akıcı olur. Çünkü örneğin savaşlarda FPS düştüğünde FPS'in 60'ın altına düşmez. Bunun dışında 60 Hz bir monitörde daha fazla FPS aldığında esasen bir şey değişmez.

Monitörünün Hz değerinden fazla FPS aldığında akıcı olur. Çünkü örneğin savaşlarda FPS düştüğünde FPS'in 60'ın altına düşmez. Bunun dışında 60 Hz bir monitörde daha fazla FPS aldığında esasen bir şey değişmez.
Peki 60 Hz monitörümüzde sabit 61 FPS alsak ta aynı akıcılık 120 FPS alsak ta aynı akıcılık oluyor öylemi

Peki 60 Hz monitörümüzde sabit 61 FPS alsak ta aynı akıcılık 120 FPS alsak ta aynı akıcılık oluyor öyle mi?

Kardeşim belki dikey eşitlemeyi açık yapmışsındır. (dokukarın yırtılmaması) ve darboğaz vs düşmüş olabilir. Bir de yüksek monitörleri denedin mi böylr diyorsun yoksa denemeden mi diyorsun?

Geri
Yukarı