Monitor hariç 1900 TL'ye kadar sistem önerisi

Shiva

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle belirtmek istediğim bir iki şey var. Toplayacağım kasada önceliğim oyun olacak fakat benim oyunlar ultrada açılsın, çıkan her oyunu yüksek ayarlarda oynayabileyim türünde kaygılarım yok. Steamden Fallout 4'ü, The Division'ı ve XCOM 2 alacağım; Blizzard'ın Starcraft 2, belki Overwatch'ını, oynarım. Yelpazem fazla geniş olmayacak. Örneğin, Gta 5, Crysis, Far cry gibi oyunları almayı ve oynamayı düşünmüyorum, kötü olduklarından değil, benim tarzım olmadıklarından dolayı. Bu isteklerim doğrultusunda önereceğiniz sistemleri almak istiyorum. Amd tabanlı mı almak gerekir yoksa intel i3 6100 gibi bir işlemci mi koyayım karar veremedim. i3 6100 işlemci ve MSI h110m pro-vd anakart kullanayım dedim, arkadaşım çöp anakart minvalinde şeyler söyledi. Bu ikisine ne tür bir kart gider? Asus gtx 950 alsam nasıl olur veya oynayacağım oyunlara göre gtx750 ti mi almalıyım, pek çok belirsizlik var, bu belirsizliğin kaynağı da donanım konusundaki bilgisizliğim, kendi toplayacağım sistemin uyumsuz olmasından korkuyorum. Önereceğiniz sistemlere SSD koymanıza gerek yok, onu mart sonunda ek olarak alacağım. Hdd 1 tb yerine 500 gb de olabilir, arşivci birisi değilim. Hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum arkadaşlar.
Ekleme: Bir yanım da, madem dehşetengiz grafikler istemiyorsun, bir avuç oyun oynayacaksın öyleyse ps4 al diyor, onu da düşünmüyor değilim.

Son düzenleme:
Öneriniz için teşekkür ederim @Adnan Saraçoğlu. Bu rehberi konuyu açmadan önce incelemiştim. Kendi kendime ,dahili bir bileşen yerine harici, kendim çıkarıp takabileceğim bir ekran kartının daha tatmin edici olacağını düşündüm. Bu nedenle A10 yerine FX serisinden bir işlemci + ekran kartı önerisi beni daha mutlu edecek gibi.

Adsız.png

SSD: Kingston HyperX Savage 120GB

Bu sistemi tavsiye ediyorum.

Öneriniz için teşekkür ederim @Silinen üye bu sistemi toplayabilirim. Bir sorum olacak yalnızca bütçemi esnetip gtx750 ti yerine gtx 950 alsam gözle görülür bir fark yaratır mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı