Monitor Hz yükseltince PC dondu

crazycc7

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Monitörü 60 Hz'den 165 Hz çıkardım önce oyunda dondu ama 1 dk falan sonra kendine geldi oyunu kapattım film açtım filmin 20 dk sonrasında PC dondu ve klavyeden ne yapsam ise yaramadi PC reset tuşuna bastım yine tepki olmadı arkadan güç düğmesini kapayıp açtım yeniden açtım PC'yi. Tekrar ayarlara girip 165 Hz'i 60 Hz yaptım.

Ekran kartım GTX 1660 Super.
Islemci AMD 5 3600X.
16 GB RAM.
650W +80 PSU.

Bu PC artık eskidi gibi geldi değiştirme vakti gelmişmi sizce para da yok ama yine de cevap verseniz iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörü 60 Hz'den 165 Hz çıkardım önce oyunda dondu ama 1 dk falan sonra kendine geldi oyunu kapattım film açtım filmin 20 dk sonrasında PC dondu ve klavyeden ne yapsam ise yaramadi PC reset tuşuna bastım yine tepki olmadı arkadan güç düğmesini kapayıp açtım yeniden açtım PC'yi. Tekrar ayarlara girip 165 Hz'i 60 Hz yaptım.

Ekran kartım GTX 1660 Super.
Islemci AMD 5 3600X.
16 GB RAM.
650W +80 PSU.

Bu PC artık eskidi gibi geldi değiştirme vakti gelmişmi sizce para da yok ama yine de cevap verseniz iyi olur.

Monitör sağlam mı emin misiniz?

Monitor aslan gibi çalışıyor 165 Hz ASUS Gaming sadece ayarladan 60 Hz i 165 yaptım PC dondu kaldı ekran kartını mi zorladım acaba.

Furmak testi deneyebilirsiniz. Ekran Hertz arttırıp PC donmasını ilk defa duydum benim de PC donardı eskiden ama benimki RAM slotu kaynaklıydı bu biraz daha ekran kartı bağlantılı gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı