Monster 25.1 vs MacBook Air M1

10 yil goturen Gaming cihaz olmaz.
Oyun oynayan birisinin Mac almasi saçma, hele ki bu ARM tabanli bir cihaz ise.
Hem karsilastirma yanlış hem de beklenti.

Hocam oyuncu bilgisayarı alırsam bilgisayar üniversitede kullanılmayacak hale gelir mi onu merak ediyorum. Aynı zamanda Mac book ne kadar götürür onu da merak ediyorum.

Hocam Gaming'i bilmem ama ama 820Mli laptopum bile bana neredeyse her oyunu oynatıyordu 1 yıl öncesine kadar. 1 yıl önce bir nevi kullanıcı hatası sonucu bozuldu. 7 yıl kullandım.

820M nasil her oyunu oynatiyordu?

Gaming laptop fazla guc harcar, bataryasi daha cabuk eskir.

Bu konuyu acan arkadas universiteye gittiginde bugun aldigi laptop 2 saat bile goturmez, surekli priz arayarak gecirecek zamanini. Agirligi da cabasi. Bence tam bir amelelik.

Kardeşim bilgisayar işine heveslenmişsin onu anladım. Hevesini kırmak gibi olmasın ama yaza kadar bu fiyatlar kalır mı bilmiyorum piyasa çok oynak sen almana yakın böyle konuları aç yoksa şu an boşa konuşmaktan öteye gidilmez.

820M nasıl her oyunu oynatiyordu?

Neredeyse kısmını ataldın sanırım.

Bataryasi daha cabuk eskir.

Batarya anakarta lehimli değil değiştirmesi basit.
Vallahi bende 3060 var su anda Cyberpunk'i ve Deus Ex MD'i bile maksimum ayarlarda oynayamiyorum.

Cyberbug zaten optimizasyon sorunlu ve ayrıca Deus Ex md en az 660 isteyen bir kart önerileni GTX970 o oyunu çok rahat oynayabilmen lazım.

Bu arada bundaki 3060 da 75W 60W 3060 falan da değil 130W'lık gayet iyi bir kart ve MUX Switch de var.

Zor bir tercih hocam, karar sizin. Herkesin eleştirileri belli açılardan haklı. Fakat özellikle toplu kalınacak yerlerde (kütüphane, ders çalışma alanları, yurt odaları, sınıflar) priz arama derdi var, batarya 2 saatten fazla imkanı yok çıkaramaz, fan sesi cabası, Intel işlemcilerin ısınma derdi. :D
Çok zor bir tercih. Başka markalara da bakmanızı tavsiye ederim, sadece bu modeller ile sınırlandırmayın kendinizi.

Yeni konular

Geri
Yukarı