Monster A5 16.6 laptopta FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Etoprak1921

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Monster A5 16.6 kullanıcısıyım. Son 3 gündür aşırı derece de FPS kaybı yaşıyorum başta her şey güllük gülistanlık ama biraz süre geçtikten sonra FPS dibe vuruyor ve zorlamaya başlıyor. Yardımcı olabilecek biri var mı acaba? Performans resimlerini de ekliyorum.
Başta bu şekilde:

kUFtfP.jpg

Sonra böyle FPS düşüşü oluyor ve yükselmiyor:

kUFAzM.jpg

Öncelikle merhabalar. Monster A5 16.6 kullanıcısıyım. Son 3 gündür aşırı derece de FPS kaybı yaşıyorum başta her şey güllük gülistanlık ama biraz süre geçtikten sonra FPS dibe vuruyor ve zorlamaya başlıyor. Yardımcı olabilecek biri var mı acaba? Performans resimlerini de ekliyorum.
Başta bu şekilde:

kUFtfP.jpg

Sonra böyle FPS düşüşü oluyor ve yükselmiyor:

kUFAzM.jpg

Maalesef çoğu Monster bilgisayarları uzun ömürlü diğildir kalitesiz ve yavaş çalışırlar Monster bilgisayar asla tavsiye etmem.

Maalesef çoğu Monster bilgisayarları uzun ömürlü diğildir kalitesiz ve yavaş çalışırlar Monster bilgisayar asla tavsiye etmem.
Daha 2 ay oldu alalı bu kadar kısa ömürlü de değildir sanırım vede diğer aynı özellikte bilgisayarların performansına bakarsanız Monster bi tık daha önde kalıyor. Ama evet a5 v15 ve alt serilerinden bahsediyorsaniz haklısınız ama a16.6 bu ve üzeri modelleri diğerlerinden bir tık daha iyi performans açısından ömürü için bisey diyemem tabi 1 sene sonra çöp olacak elimde render aldığım için
Yazılımsal bir sorun gibi geldi bir anda güç kesiyor bilgisayar sadece tek oyunda mı oluyor bu yoksa her oyunda mı?
Sadece bir oyunda yapıyor bu sorunu
Ofis moduna alıyor olabilir misin bilgisayarı?
Fanlar çalışıyor mu?
Performans modunda çalışıyor bilgisayar
Bilgisayarın özellikleri nedir?
İ5 10200 1650ti ekran kartı 8gb ram sistem

Ne alakası var? Donanımlar aynı, toplayan farklı. Kasa farkı falan anlarım ama iç aksan ile nasıl bir fark olabilir ki? 3-5 firmadan alıp topluyorlar işte.

Daha 2 ay oldu alalı bu kadar kısa ömürlü de değildir sanırım ve de diğer aynı özellikte bilgisayarların performansına bakarsanız Monster bir tık daha önde kalıyor. Ama evet A5 V15 ve alt serilerinden bahsediyorsaniz haklısınız ama a16.6 bu ve üzeri modelleri diğerlerinden bir tık daha iyi performans açısından ömürü için bir şey diyemem tabii 1 sene sonra çöp olacak elimde render aldığım için.

Sadece bir oyunda yapıyor bu sorunu.

Performans modunda çalışıyor bilgisayar.

i5 10200 1650 Ti ekran kartı 8 GB RAM sistem.

Hocam o zaman yazılımsal bir sorun olabilir PUBG oynuyordum 780 ile FPS 80 90 iken bir yerde 1-2 dakika 30'lara düşüyordu sonra düzeliyordu.

Hocam o zaman yazılımsal bir sorun olabilir PUBG oynuyordum 780 ile FPS 80 90 iken bir yerde 1-2 dakika 30'lara düşüyordu sonra düzeliyordu.
Hocam Gpu kullanımı düşüyor bende bir süre sonra sebepsizce başta çok güzel 70 90 arası kullanıyor gpu fps harika sonra 40lara kadar düşüyor kullanım fpste malum dibi görüyor
Bunlar hakkında bilgisi olan var mıdır acaba?
Burasıda böyle

Dosya Ekleri

• IMG_20211129_223207.jpg
    IMG_20211129_223207.jpg
    217,9 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20211129_195226.jpg
    IMG_20211129_195226.jpg
    80,5 KB · Görüntüleme: 10

Geri
Yukarı