Monster A5 V16.7.5 Işık Sızması

Akif80

Zeptopat
Daha fazla  
Dün itibarıyla bir tane Monster A5 V16.7.5 aldım. Işık sızması testi yaptığımda ekranın alt, üst ve yan kısımlarında ışık sızması olduğunu gördüm ve beni rahatsız etti. Sizce teknik servise göndermeli miyim? Gönderirsem herhangi bir değişim yapılır mı?

4B25392C-F92C-4134-B673-46D1C488B864.jpeg
DC5EF8F8-9477-454A-AD8D-E4E4F0207BB2.jpeg
A38F2147-9F01-4C73-A226-AFAF0808E1FF.jpeg
50E602C2-6C30-48D1-A2CE-9E5DFB87900C.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün itibarıyla bir tane Monster A5 V16.7.5 aldım. Işık sızması testi yaptığımda ekranın alt, üst ve yan kısımlarında ışık sızması olduğunu gördüm ve beni rahatsız etti. Sizce teknik servise göndermeli miyim? Gönderirsem herhangi bir değişim yapılır mı?

Eki Görüntüle 1312624Eki Görüntüle 1312625Eki Görüntüle 1312627Eki Görüntüle 1312628
İade edin. Kronik sorunlu model almışsınız. Teknik servise götürürseniz büyük ihtimal ekran değiştirirler.

@BadGamer oyun bilgisayarları konusunda herhangi bir tecrübem yok ilk defa heves edip almıştım. Bütçem de en fazla 12.500 civarıydı o yüzden bu bilgisayarı seçtim. Peki bu bilgisayarı iade edersem önerebileceğiniz bir model var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Normalde IPS panellerin genelinde olan bir sorundur ışık sızması. Monster ile iletişime geçtiğinde veya ürünü gönderdiğinde sana bunu belirtiyorlar ve bir şey yapamayacaklarını söylüyorlar normalde. Ama sende gerçekten çok fazlaymış.

Eğer fotoğraflarda oynama yapmadıysan oynama yaparak gözünle gördüğün hale getirip tekrar atar mısın? Çünkü kamerada daha fazla çıkıyor doğal olarak. Eğer bu işlemi yaptıktan sonra da rahatsız edici düzeyde çıkarsa bence değiştirirler ekranını.

Düzeltme: ışıklı ortamda çekilen fotoğrafı yeni fark ettim. Işıklı ortamda görünebilmesi ekran değişimi için yeterli bir sebep. Monster ile iletişime geç gönder teknik servise.

Normalde IPS panellerin genelinde olan bir sorundur ışık sızması. Monster ile iletişime geçtiğinde veya ürünü gönderdiğinde sana bunu belirtiyorlar ve bir şey yapamayacaklarını söylüyorlar normalde. Ama sende gerçekten çok fazlaymış.

Eğer fotoğraflarda oynama yapmadıysan oynama yaparak gözünle gördüğün hale getirip tekrar atar mısın? Çünkü kamerada daha fazla çıkıyor doğal olarak. Eğer bu işlemi yaptıktan sonra da rahatsız edici düzeyde çıkarsa bence değiştirirler ekranını.

Düzeltme: ışıklı ortamda çekilen fotoğrafı yeni fark ettim. Işıklı ortamda görünebilmesi ekran değişimi için yeterli bir sebep. Monster ile iletişime geç gönder teknik servise.

Telefon kamerasıyla çekince ister istemez biraz abartılı çıkıyor ama şöyle söyleyeyim, gözle görülür bir ışık sızması var hatta ışıklı ortamda da çektiğim fotoğrafı attım onda bile belli ediyor kendini. Heves edip bir bilgisayar aldık cidden canım sıkıldı. Monsterin müşteri memnuniyetini hesaba katarak almıştım bu bilgisayarı ama bilemiyorum bunu iade edip başka markalara da mı baksam kararsız kaldım.

Dosya Ekleri

• 9C93AFD9-4A95-4050-BF95-FC788BD687E9.jpeg
    9C93AFD9-4A95-4050-BF95-FC788BD687E9.jpeg
    18 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı