MSI Katana GF76 Işık Sızması

ratatoskr

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, laptopu satın alalı 5 gün oldu. Görsellerden de anlaşılacağı gibi ekranın alt kısmında 3 ayrı noktada ışık sızması mevcut. Bu özellikle gece alt-üst siyah şeritli film izlerken rahatsız edici oluyor. Tabii ki sadece siyah ekranda belli oluyor. İlk fark ettiğimde bir süre beklersem gözümün alışacağını düşündüm fakat daha da rahatsız edici olmaya başladı benim için. Yaptığım araştırmalardan sonra bunun IPS panelde kronik bir sorun olduğunu gördüm. Satın almış olduğum laptop ise TN panele sahip. Sizce bu kadarı normal mi? İade etmeli miyim ya da ilerleyen süreçlerde daha da rahatsız edici olması durumunda garanti bununla ilgilenir mi? Bu sorulara cevap arıyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-07-11 at 22.01.36.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-11 at 22.01.36.jpeg
    114,5 KB · Görüntüleme: 167
  • WhatsApp Image 2022-07-11 at 22.00.38.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-11 at 22.00.38.jpeg
    70,9 KB · Görüntüleme: 148
  • WhatsApp Image 2022-07-11 at 22.01.59.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-11 at 22.01.59.jpeg
    92,2 KB · Görüntüleme: 139
Bence ürünü iade etmelisin. İlerde ısınma sorunları da yaşayacaksın. Fanları kronik olan bir model.

Kenar LED kullanıldığı için ışık sızması olacak. Ekran parlaklığı ortaladığında yine rahatsız ediyorsa iade etmeyi dene fakat ürünün kusurunu belirtme. Yoksa servisle uğraştırırlar.
Teşekkürler yanıt için, parlaklığı 40 civarına çektiğimde bile belli oluyor. Ürün yeni olduğu için 14 gün cayma hakkı var bu yüzden problem olacağını düşünmüyorum. Değişim istemeyi düşünüyorum çünkü iade alırsam bu donanımlarda bir laptop alamayacağım(malum dolar kuru). Gelen yeni laptopta da aynı problem olursa mecbur iade edicem yapacak bir şeyim kalmıyor. Bugün birkaç yere daha sorduğumda onlar da TN panel için ışık sızmasının fazla seviyede olduğunu söylediler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı