Monster A5 v18.2 vs Excalibur vs ASUS TUF

Cpt.J

Centipat
Monster A5 v18.2 i7 11800h 3050 Ti 8 GB RAM alüminyum kasa.
Excalibur i5 11400h 16 GB RAM 3050 Ti.
ASUS TUF F15 i5 11400h 8 GB RAM RTX 3050.
En son bu üçü arasında kaldım. Sizce Monster almak mantıklı mı? Alsam üzer mi? Kullananlar varsa yorumlarsanız güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Excalibur g900 serisi laptop kullanıyorum.Aldığımdan beri başıma gelmedik dert kalmadı.Ekranda çatlak olması,Wif-i ağlarını laptopun görmemesi,oyunlarda yüksek FPS değerlerini gördüğüm halde akıcılık sıkıntısı vs gibi.Ha bu aynı sorunların senin de başına geleceği manasına gelmiyor tabii ki.Sadece aklında bulunsun.Onun dışında eğer varsa bu laptopların rtx 2060 ve gtx 1660ti olan versiyonlarına bakmanı öneririm.3050 pek de hoş bir kart değil çünkü.

Excalibur g900 serisi laptop kullanıyorum.Aldığımdan beri başıma gelmedik dert kalmadı.Ekranda çatlak olması,Wif-i ağlarını laptopun görmemesi,oyunlarda yüksek FPS değerlerini gördüğüm halde akıcılık sıkıntısı vs gibi.Ha bu aynı sorunların senin de başına geleceği manasına gelmiyor tabii ki.Sadece aklında bulunsun.Onun dışında eğer varsa bu laptopların rtx 2060 ve gtx 1660ti olan versiyonlarına bakmanı öneririm.3050 pek de hoş bir kart değil çünkü.
1660ti ve 2060larda fiyat farkı çok oluyor.

1660ti ve 2060larda fiyat farkı çok oluyor.
Şu an için olabilir.Ben 2 ay öncesi için konuşmuştum.Malum dolar mevzusu da ortada.O zamanlarda aynı fiyata bulabiliyordun.Şimdi de belki bir ihtimal mevcuttur diye tavsiyede bulunayım dedim.Yoksa 3050Ti tercih etmekten başka çaren yok o zaman.3050Ti 4 GB VRAM'e sahip olduğu için sıkıntı çıkarabiliyor güncel oyunlarda.Sistem karşılaştırmalarına bakıp farkı görebilirsin merak ediyorsan.

Geri
Yukarı