Monster A7 V6.2 Windows 10 Mavi ve Pembe Ekran Hataları

Knight Davion

Kilopat
Monster A7 V6.2 laptop kullanıyorum. Bilgisayarımın garantisinin bitmesine 1 ay kaldı ve ayda ortalama 4-5 kere mavi ve pembe ekran hataları alıyorum. (Pembe ekran derken mavi ekran hatası fakat görüntüde hafif bozulma ve mavinin olan yerler pembe oluyor enteresan bir şekilde, Google'da pembe ekran diye arattığınızda örneklerini görebilirsiniz ) Minidump dosyalarımın linkini aşağıda paylaşacağım. Yardım ederseniz sevinirim Technopat Ahalisi :) @Recep Baltaş

minidump dosyaları.rar

Windows update ile güncellemeri yükleyin. Intel ve Nvidia GPU sürücünü DDU ile sil ve sırası ile güncellerini yükle. Deomontools kaldır. Eset kaldır. Hotkey kaldır veya güncelle. Maouse sürücünü güncelle. Logitech araçlarını kaldır. Bu arada pembe ekran genelde GPU arızasına işaret eder. Hazır garantisi varken servise yollayıp değişim istesen iyi olur.

Eset'i konuyu açmadan önce kaldırdım,artık o programı kullanmayacağım. Windows'um orijinal olmadığı için güncelleme yaparken hata verdi ve şuan güncelleme yapmıyorum o yüzden. Hotkeyi kaldırabilirim touchpad'i gerekmedikçe kullanmıyorum zaten. Daemon Tools' la iso dosyalarından oyun kuruyorum bazen o yüzden lazım oluyor onu kaldır demenizin sebebini öğrenebilir miyim? G302 mouse ve G430 kulaklık kullanıyorum o yüzden Logitech Gaming Software kullanmaya mecburum, bu uygulamanın yaratabileceği sorunları açıklayabilir misiniz? Son olarak bilgisayarımdaki GPU ile ilgili bir arıza olup olmadığını denetleyebileceğim bir uygulama var mı? Bu arada konumu cevapladığınız için teşekkürler. (Aslında cihazımı değişim istemiyorum çünkü Montser'ın benim aldığım seneki modellerinde çok sorunlar vardı.İlk cihazım zaten değişti çünkü GPU'da donanımsal bir problem vardı bazen Windows görmüyordu GPU'yu, ve bu modelde GPU'lar anakarta lehimli olduğu için GPU'da problem olunca komple anakart değişimi yapılıyordu bende anakart değişimi yapıldı. Yaklaşık 1,5 senedir bu cihazı kullanıyorum ve kısmen sorunsuzdu o yüzden benim GPU'mun (yani anakartımın) değişimini istemem benim açımdan bir risk çünkü olası bir değişimde bilgisayarıma takacakları anakartın malesef başka birinden çıkma sorunlu bir anakart olma ihtimali de var. ve 22 aralıkta garantisi bitiyor. Kararsız kaldım. GPU'da donanımsal bir arıza olup olmadığına emin olabileceğimiz herhangi bir yöntem var mı? Bilgisayarımdaki olası bir arızayı da karşılayacak maddi gücüm de yok. Ne yapsam bilmiyorum.
@Recep Baltaş @claus
Bu arada pembe ekranı son 2 aydır almaya başladım toplamda 3 kere. Ondan öncesinde normal mavi ekran alıyordum ortalama 2 ayda 3 tane falan.

Bugün bir mavi ekran daha aldım bakabilir misiniz ?
en son aldığım mavi ekran.rar

Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı ?

Yardımcı olabilecek kimse yok mu? @Recep Baltaş @claus @Ahmet Süğlün

Driver irql not less or equal hatasını ben de alıyordum 1 2 ay önce. Bazen iphone 5 internet hotspotunu usb ile paylaşırken oluyordu. Bunun gibi eski tarz bir cihaz kullanıyor musun ? veya bazı driverların eski versiyonlarını yüklemeyi denedin mi?

Driver irql not less or equal hatasını ben de alıyordum 1 2 ay önce. Bazen iphone 5 internet hotspotunu usb ile paylaşırken oluyordu. Bunun gibi eski tarz bir cihaz kullanıyor musun ? veya bazı driverların eski versiyonlarını yüklemeyi denedin mi?
Kullandığım antivirüs'ü kaldırdım ve Intel Dual Band Wireless sürücümü güncelledim. fakat şimdi de ** PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası aldım.

Öncelikle bende driver irql not less equal hatası alıyordum bu sorunu parantez içinde en son yazan sende ETD.sys bende Touchpad driverinin ismi vardı güncelliyip çözdüm sorunu sana tavsiyem ETD.sys yi bul buraya at veya sürücüsü varsa güncelle.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı