Monster Abra A5 V6.2 ekran hataları

Cuatro

Hectopat
Öncelikle sistemim;
Monster Abra A5 V6.2
Windows 10 Pro 64bit
Bios Date: 06/16/16 17:03:02 Ver: 05.0000B
İşlemci: İntel Core i7-6700HQ CPU 2.60GHz
16 GB RAM
Nvidia GeforceGtx 950M
Benim sorunum yaklaşık 1.5 ay önce başladı ve hala çözemedim. Oyunlarda olsun video izlerken olsun yada bilgisayar boşta çalışırken bir anda kitleniyor. Bu kitlenme sonrası ya hemen mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor, yada kitlendiği gibi kalıyor. O şekilde kalınca tek yapabildiğim power tuşu ile kapatıp tekrar açmak. Bu sorunu çözmek için çeşitli yollar denedim 2-3 kez format attım, farklı işletim sistemleri kurdum örneğin Windows 7, Windows10 pro UEFI, Windows 10 home UEFI ve UEFI olmadan kurulumlarını denedim. Bunlar bana çözüm olmayınca sorunumun donanımsal olabileceğini düşündüm ve teknik servise gönderdim. Bana donanımsal bir hata olmadığını sorunun yazılımsal olduğunu söylediler. Bunun üzerine ekran kartı driverimin eski sürümlerini kurarak sorunumun gidip gitmediğini test ettim. Sorun devam ediyordu.
Şu an bu sorun ile ilgili bir düşüncem var. Ben bu sorunu yaşarken bilgisayarım her zaman şarja takılı oluyor. Acaba şarj aletimde bi sorun mu var diye düşünüyorum. Şarj aletini çıkarıyorum ve şarjım bitene kadar kullanıyorum. Herhangi bir donma olmuyor. Bataryamın ömrü azaldığı için çok fazla gitmiyor şarjı tabiki ama gittiği kadarı ile bir sorun olmuyor.
Dmp dosyalarını upload edicem sizden çözüm üretecek fikirler bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar bana çözüm olmayınca sorunumun donanımsal olabileceğini düşündüm ve teknik servise gönderdim. Bana donanımsal bir hata olmadığını sorunun yazılımsal olduğunu söylediler.
Yazılımsal hata olduğunu söyleyip çözümü söylemediler mi ?
Neyse ben çözümü anlatayım.
Intel GPU, ses, kablolu, kablosuz sürücülerini güncelle. Chipset güncelle.
Monster ile iletişeme geçip güncel BIOS dosyası iste.
AIDA ile ısı değerlerini kontrol et ve memtest ile RAM testi yap.

Memtest ile testleri yaptım bir sorun çıkmadı. Monster in sitesinden indirdiğim sürücüleri kurdum. Sonrasında aygıt yöneticisindeki Intel GPU, ses vb. driverleri güncelle diyerek kontrol ettim güncel diyordu. Geriye BIOS kaldı onu da iletişime geçip isterim. Teşekkürler sonuçlarını buraya yazarım.
Bu arada yazılımsal sorun var deyip sıfır kurulum yapın dediler.
Sürücüleri tekrar kontrol ettim herhangi bir sorun yok hepsi güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel değil ,sürücü güncelliği o şekilde kontrol edilmez. Güncellemeyi bilmiyorsanız dediklerimin donanım kimliklerini paylaşabilirsen güncel sürücüleri verebilirim.
Peki hemen paylaşıyorum
İntel GPU: ACPI\GenuineIntel_-_Intel64_Family_6_Model_94
Ses 1: MMDEVAPI\AudioEndpoints
Ses 2: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_8086&DEV_2809&SUBSYS_15585500&REV_1000
Chipset: PCI\VEN_8086&DEV_A170&SUBSYS_55001558&REV_31
wireless: PCI\VEN_8086&DEV_3165&SUBSYS_40108086&REV_81
Kablolu kablosuz sürücüler derken tam olarak hangilerini istediğini söylersen onları da söyleyebilirim.

Kablolu derken ethernet kartı donanımını kast ediyorum.
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_55001558&REV_12
Ethernet de bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı