Monster Abra 18.2 oyunlarda düşük FPS

Emirwit

Picopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
500
Ekran kartı
3050ti
İşlemci
i711800h
Merhaba. 18.2 Abra'ya sahibim. İlk başta geldiğinde daha fazla FPS alıyordum şu an azaldı. Özellikleri sayayim.
  • 16 GB RAM.
  • i711800H.
  • 3050 Ti.
Valorant'ta 180 200 alıyorum FPS.
LoL'de 300 oluyor sonra 180 FPS'e düşüyor.
Arkadaşım 1650 8 GB RAM i5 o 140 160 FPS alıyor Valorant'ta.
Sorun benim bilgisayarım da mı?

RAM'lar hangi frekansta çalışıyor? Sürücüler ve sürücüler güncel mi? Monitörünüzün frekansı nedir?

Merhaba. 18.2 Abra'ya sahibim. İlk başta geldiğinde daha fazla FPS alıyordum şu an azaldı. Özellikleri sayayim.
  • 16 GB RAM.
  • i711800H.
  • 3050 Ti.

Laptopların ortak sorunlarından biri zaten kullandıkça yavaşlar, sorun senin bilgisayarında değil sorun tüm laptoplarda.

• 16 GB RAM.
  • i711800H.
  • 3050 Ti.
nvidia denetim masası ayarlarından performans modu alarak dene ve sürücü güncellemelerini kontrol et.
bir de etkisi olur mu bilmiyorum ama anti-virüs uygulaması yüklediysen ondan da kaynaklanmış olabilir belki.

nvidia denetim masası ayarlarından performans modu alarak dene ve sürücü güncellemelerini kontrol et.
bir de etkisi olur mu bilmiyorum ama anti-virüs uygulaması yüklediysen ondan da kaynaklanmış olabilir belki.
dün yükledim antivirüs, nvidia ayarlarında en iyi kalite olarak ayarlı, sürücüleri toplu güncelleştireceğim bir yer varmı ama güncel

Laptopların ortak sorunlarından biri zaten kullandıkça yavaşlar, sorun senin bilgisayarında değil sorun tüm laptoplarda.
Yeni aldım 3 ay oldu

Isı değerleri nasıl?
Çok fazla değil ya

RAM'lar hangi frekansta çalışıyor? Sürücüler ve sürücüler güncel mi? Monitörünüzün frekansı nedir?

Frekans derken kaç mbmi Valorant oynarken 8 GB MSI afturburner ile bakarken görüyorum 144Hz güncel.

Ortalama kaç olması lazım?

dün yükledim antivirüs, nvidia ayarlarında en iyi kalite olarak ayarlı, sürücüleri toplu güncelleştireceğim bir yer varmı ama güncel
toplu güncelleme yapacağın yeri bilmiyorum ama aramalara "intel driver support" yazıp oradaki güncellemeleri indir ve yükle
Nvidia experience'da sol üstte olan "sürücüler" kısmına girdikten sonra "güncellemeleri kontrol et" tıkla ya da onun yerinde "indir" yazısı da olabilir. kontrol edersin.
bir de bilgisayar ayarlarından windows update güncellemeleri de yüklersin
Daha güncelleme yapabileceğin bir yer var mı bilmiyorum.

Toplu güncelleme yapacağın yeri bilmiyorum ama aramalara "Intel driver Support" yazıp oradaki güncellemeleri indir ve yükle.
NVIDIA Experience'da sol üstte olan "sürücüler" kısmına girdikten sonra "güncellemeleri kontrol et" tıkla ya da onun yerinde "indir" yazısı da olabilir. Kontrol edersin.
Bir de bilgisayar ayarlarından Windows Update güncellemeleri de yüklersin.
Daha güncelleme yapabileceğin bir yer var mı bilmiyorum.

Tamam Intel driver Support zaten var sürücülerde güncel ama ben daha Windows 10 etkinleştirmedim onla alakası olabilir mi?

ram frekansı
1662551400419.png

Boşta kaç derece, oyun içinde kaç derece?
işlemci %25 falan çalışıyor 93 derece oluyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı