Monster Abra A5 10 dakikada açılıyor

HaresYksl

Centipat
Monster Abra A5 serisi laptop kullanıyorum. Powercfg-h off olarak ayarlı. BIOS zamanı 3.5 saniye fakat Monster logosunun altında dönen yuvarlak tam 10 dakika boyunca dönüyor ve bilgisayar açılıyor. Açıldıktan sonra herhangi bir problem yaşamıyorum. Kapatırken de saniyesinde kapanıyor bilgisayar. Windows SSD'de kurulu. HDD disk kullanmıyorum zaten. Windows'un kurulu olduğu klasörde de herhangi bir oyun vs. yüklü değil. Hepsi diğer diskimde yüklü. Powercfg-off yapma sebebim C diskinde 10 GB'lık bir alan açıyor olması. Powercfg-on yapıp hızlı başlatmayı açsam bile sürede herhangi bir değişiklik olmuyor. Başlangıç programlarını görselde belirttim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    23,9 KB · Görüntüleme: 66
  • Adsız 3.png
    Adsız 3.png
    32,1 KB · Görüntüleme: 50
  • Adsız 4.png
    Adsız 4.png
    27,8 KB · Görüntüleme: 59
HD Tune ile SSD'ye tam tarama yap ve SSD modeli nedir?

Şimdi yapıp paylaşacağım sonucu.

O model kronik sorunlu HDD sentiel ile sağlık değerlerine bak ve HD Tune ile tam tarama yap uzun sürebilir tarama boş zamanında yapabilirsin yeni aldıysan hemen iade et.

1 Yıl oldu alalı. Önceden böyle bir problem yoktu. Pandemi zamanı pek dikkat etmedim. Son 1.5 aydır falan böyle dikkat ediyorum da.
O model kronik sorunlu HDD sentiel ile sağlık değerlerine bak ve HD Tune ile tam tarama yap uzun sürebilir tarama boş zamanında yapabilirsin yeni aldıysan hemen iade et.

Hangi sekmeden yapmam lazım hocam?
@Yagmo.

Dosya Ekleri

• wddwq.png
    wddwq.png
    68,7 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:

Geri
Yukarı