Monster Abra A5 16.7 Laptopa su döküldü

Merhaba arkadaşlar. Laptopumla oynamaya giderken masadaki yarım bardaktan az su bilgisayarımın sağ tarafına döküldü. Gaming laptop olduğu için çift taraflı fanları mevcut ve sağ taraftaki fana döküldü. Su dökülürken laptop kapalıydı ve bilgisayarı kuruladım fakat NumLock tuşları ve bazı tuşların içinde hala su ve nem var bu yüzden laptopu açmadım. Bu durumda zarar görür mü? Servise göndereceğim laptopu.

Model: Monster Abra A5 16.7

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Laptopumla oynamaya giderken masadaki yarım bardaktan az su bilgisayarımın sağ tarafına döküldü. Gaming laptop olduğu için çift taraflı fanları mevcut ve sağ taraftaki fana döküldü. Su dökülürken laptop kapalıydı ve bilgisayarı kuruladım fakat NumLock tuşları ve bazı tuşların içinde hala su ve nem var bu yüzden laptopu açmadım. Bu durumda zarar görür mü? Servise göndereceğim laptopu.

Model: Monster Abra A5 16.7

Beklemeden hemen gönderin içine gitmiştir anakart paslanabilir içinimi temizlediniz dışımı ama yine de servise yollayın.

Beklemeden hemen gönderin içine gitmiştir anakart paslanabilir içinimi temizlediniz dışımı ama yine de servise yollayın.

Dışını temizledim. 6 ay dolmadığï için ücretlendirme olabilirmiş. Hocam şimdi bataryayı taktım ve bilgisayar ilk 3 denemede açılmadı sonra bataryayı çıkartıp tekrar taktim açıldı. Klavyede sorun yoktu bu yüzden yine kapattım bilgisayarı. Şu an ters bir şekilde bekletiyorum. Ne yapacağım bilmiyorum. Burada ki servislerede güvenmiyorum.

6 ay dolmadığï için ücretlendirme olabilirmiş. Hocam şimdi bataryayı taktım ve bilgisayar ilk 3 denemede açılmadı sonra bataryayı çıkartıp tekrar taktim açıldı. Klavyede sorun yoktu bu yüzden yine kapattım bilgisayarı. Şu an ters bir şekilde bekletiyorum. Ne yapacağım bilmiyorum. Burada ki servislerede güvenmiyorum.

Hocam belki de 1000 ödiceniz yerde 10000'lik masfar olur bak bataryayı çıkartın hiç takmayın açmaya çalışmayın düz ters dursa bir şey fark etmick hatta böyle suyun gitmesiği yerlere gitmesini sağlıyorsunuz en yakın zamanda toksiklenmw olmadan gidin servise.

Hocam belki de 1000 ödiceniz yerde 10000'lik masfar olur bak bataryayı çıkartın hiç takmayın açmaya çalışmayın düz ters dursa bir şey fark etmick hatta böyle suyun gitmesiği yerlere gitmesini sağlıyorsunuz en yakın zamanda toksiklenmw olmadan gidin servise.
Yarın teknik servisi arayıp belirticem. Sıvı temizlemesinde umarım fazla ücretlendirme almazlar. Şuan açtığım için pişmanım ama çok korkuyordum. Buarada laptopu sağa doğru ters çevirdim. Yani sadece sağ tarafa akar su.

Yarın teknik servisi arayıp belirteceğim. Sıvı temizlemesinde umarım fazla ücretlendirme almazlar. Şu an açtığım için pişmanım ama çok korkuyordum. Bu arada laptopu sağa doğru ters çevirdim. Yani sadece sağ tarafa akar su.

Yapmayın hocam her yerimi delikli o su akana kadar diyorumya gitmeyen yerlere gidiyor düz şekilde bırakın sağa sola doğru durmasın.

Yapmayın hocam her yerimi delikli o su akana kadar diyorumya gitmeyen yerlere gidiyor düz şekilde bırakın sağa sola doğru durmasın.
Tamamdır hocam dediğiniz gibi yapıp servise yollayacağım. Laptopu açtığımda sorun yoktu aynı hız ve sessizlike açıldı. Sizce bir sorun olmuşmudur

Birde paniklediğim için laptopu pek fazla kontrol etmeden geri kapattım. Ekran kartı zarar gördüyse belli olur muydu.

Tamamdır hocam dediğiniz gibi yapıp servise yollayacağım. Laptopu açtığımda sorun yoktu aynı hız ve sessizlike açıldı. Sizce bir sorun olmuş mudur?

Bir de paniklediğim için laptopu pek fazla kontrol etmeden geri kapattım. Ekran kartı zarar gördüyse belli olur muydu?

Belli hemen olmazdı su fana çok gitmemiş gibi o zaman anakart tarafında su var ne diyeyim hem iyi hem kötü bu temizlettirmeniz gerek.

Belli hemen olmazdı su fana çok gitmemiş gibi o zaman anakart tarafında su var ne diyeyim hem iyi hem kötü bu temizlettirmeniz gerek.
Servise göndereceğim 1000 Tl bütçem var umarım bir yeri zarar görmemiştir. Dua et bana 😃. Yardımın için Teşekkürler hocam.

Bugün laptopu açtım ses, fan, klavye ve Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartını kontrol ettim. Bir sorun yoktu laptopta çok şükür. Fan hızları normal çalışıyor performans kaybı yoktu. Bugün teknik servise gönderdim. Dediğin gibi işi garantiye aldım. Yardımların için çok teşekkürler 🙏

Son düzenleme:
Servise göndereceğim 1000 TL bütçem var umarım bir yeri zarar görmemiştir. Dua et bana 😃. Yardımın için teşekkürler hocam.

Bugün laptopu açtım ses, fan, klavye ve Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartını kontrol ettim. Bir sorun yoktu laptopta çok şükür. Fan hızları normal çalışıyor performans kaybı yoktu. Bugün teknik servise gönderdim. Dediğin gibi işi garantiye aldım. Yardımların için çok teşekkürler 🙏

Bir şey değil bir dahakine daha dikkatli olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı